Oferta kulturalno-edukacyjna 2023

charset=Ascii
  1. Wieczór kolęd – Kolędowanie we Włókach – Styczeń

Każdego roku z początkiem stycznia serdecznie zapraszamy na Kolędowanie we Włókach. W tym szczególnym czasie zapraszamy wszystkich, którzy kochają śpiew kolęd i pragną przeżyć niesamowity wieczór w tym szczególnym czasie – styczeń.
(zaproszenie, relacja, zdjęcia i fragmenty spotkania)

  1. „Kolędy Ani” – Styczeń

Promocja płyty z kolędami promująca nasz zabytkowy kościół Św. Marii Magdaleny, który znajduje się na okładce płyty –  przygotowany przez p. Annę Szupryt – Szopińską. (zapowiedź i zaproszenie, relacja, zdjęcia i nagranie koncertu)

  1. Droga Krzyżowa w okresie Wielkiego Postu – Marzec.

 Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej w kościele Św. Marii Magdaleny i I-sza stacja przed kościołem w dniu 24 marca 2023r. o godz. 20.00 i wspólne przejście do kościoła parafialnego MB Królowej Polski we Włókach. To wspólna i szczególna modlitwa w tym czasie, ale również zachęta do nawiedzenia naszego zabytkowego drewnianego kościoła we Włókach.
Droga Krzyżowa odbyła się inną trasą ze względu na remont drogi powiatowej do Gądecza i brak dojazdu w tym czasie do kościoła (zdjęcia).

  1. „Eskapada – poznaj swój region z przewodnikiem – Kwiecień.

Współpraca Parafii z Gminą Dobrcz w wydarzeniu organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego. W wydarzeniu będzie można zobaczyć m.in. dwa zabytkowe kościoły znajdujące się na terenie Parafii MB Królowej Polski. Jeden to kościół drewniany p.w. Św. Marii Magdaleny we Włókach datowany na rok 1699, a drugi to kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Kozielcu. Wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia 2023r.  
Dnia 22 kwietnia 2023r. parafia włączyła się w przygotowanie „Eskapady – poznaj swój region z przewodnikiem” organizowany przez współpracy z Gminą Dobrcz. Tego dnia kilkunastoosobowa grupa mogła poznać  historię zabytkowego kościoła Św. Marii Magdaleny we Włókach. (plakat, zdjęcia)

  1. Prezentacja multimedialna – Wrzesień.

Promocja kościoła Św. Marii Magdaleny z przygotowaną pieśnią o Patronce Św. Marii Magdaleny – zachęta do osobistego nawiedzenia naszej świątyni. (prezentacja)

  1. Lekcja Historii cz.4 – Grudzień

Film edukacyjny przygotowany dla dzieci i młodzieży związany z kościołem św. Marii Magdaleny we Włókach. (film)

      7. „Zapomniane Zbrodnie III Rzeszy”

Film (dokument) ukazuje zbrodnie z okresu II wojny światowej, które miały miejsce na terenie naszej gminy. Można usłyszeć m.in historię pomnika nieznanego żołnierza poległego na cmentarzu przy naszym zabytkowym kościele Św. Marii Magdaleny. W tworzenie tego dokumentu włączyło się kilkoro mieszkańców Gminy Dobrcz w tym także naszej parafii. (film)