Plenerowa Droga Krzyżowa

WIELKI PIĄTEK

Wielki Piątek to szczególny dzień w Kościele – to dzień męki naszego Pana Jezusa Chrystusa.

To właśnie tego dnia Wspólnota naszej Parafii zgromadziła się w kościele parafialnym, aby stąd wyruszyć na Drogę Krzyżową naszą wioską. Wśród zabudowań, pól i drogą wewnętrzną przy szumie przejeżdżających aut S5 kroczyliśmy za krzyżem, kroczyliśmy za Chrystusem, który tego dnia umarł na Golgocie.

Tegoroczne rozważania zostały przygotowane przez naszych Parafian Rodzinę Joannę i Macieja Bielińskich na podstawie adhortacji papieża Franciszka „Amoris laetitia” nawiązując do Rodziny: „Panie Jezu, Ty przyszedłeś na świat w rodzinie – otoczony miłością Maryi i Józefa. Uczyłeś potem, że wszyscy powinniśmy tworzyć rodzinę wierzących”.

To niesamowity czas dla każdego uczestnika, ale również świadectwo wiary, którego potrzebujemy. Zatrzymanie się na chwilę w pędzącym współczesnym świecie nad tematem rodziny uświadomił, jak ważne to zadanie dla każdego kto tą rodzinę tworzy, aby troszczyć się o trwałość wspólnoty życia rodzinnego.

Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tym Nabożeństwie, dziękuję za wspólną modlitwę i śpiew, za ten niezwykły czas, który dane nam było przeżyć razem. Dziękuję Rodzinie Bielińskich za przygotowanie rozważań oraz wszystkim, którzy włączyli się i czytali poszczególne stacja.

Wasz Proboszcz