III Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2023

  1. Dzisiaj III niedziela wielkiego postu. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek po Mszy wieczornej o godz. 17.30, natomiast Gorzkie Żale w niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.30.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w piątek św. Patryka, a w sobotę Św. Cyryla Jerozolimskiego.
  3. Przypominam, że w najbliższy wtorek 14 marca od godzin poranny będzie wycinane drzewo na cmentarzu parafialnym we Włókach, które stoi z tył kościoła po prawej stronie. Bardzo proszę zabrać z sąsiadujących z drzewem grobów wszystkie znicze i kwiaty na ten dzień i ewentualnie przykryć groby. Wycinka się nie odbędzie w przypadku silnych wiatrów i deszczu.
  4. Serdecznie już dzisiaj zapraszam na Drogę Krzyżową z kościoła św. Marii Magdaleny do kościoła parafialnego drogą akacjową, która odbędzie się na następny piątek 24 marca. W tym roku przejdziemy tą drogę wspólnie, jako jedna grupa. Rozpoczęcie o godz. 20.00 w kościele św. Marii Magdaleny. Bardzo proszę zabrać ze sobą świece lub znicze. Przypomnę jeszcze o tej drodze krzyżowej w następną niedzielę.
  5. Informuję, że od czwartku na następnej środy nie będę obecny w parafii, ponieważ zostałem zaproszony na głoszenie rekolekcji o św. Szarbelu do polonii w Norwegii. W tym czasie w razie potrzeby kapłana do chorego lub pogrzebu bardzo proszę kontaktować się z O. Sławomirem z Chełmszczonki (tel. 608 114 951) lub z proboszczami z sąsiednich parafii. Bardzo proszę, aby sprawy biurowe wszelkie zaświadczenia lub wypisy załatwić do wtorku lub dopiero w następnym tygodniu od czwartku. Z racji mojego wyjazdu w tym tygodniu nie będzie Mszy św. w czwartek.
  6. Droga Krzyżowa ulicami Bydgoszczy odbędzie się 24 marca o godz. 19.00. Rozpoczęcie przy katedrze bydgoskiej.
  7. Dyrekcja SP w Kozielcu informuje, że trwa rekrutacja do punktu przedszkolnego i szkoły w Kozielcu.
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym parafiankom. Dziękuję również za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Krzewickich i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Annę i Grzegorza Hyjek, dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Mrówka i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Dziękuję za włączenie się w akcję zbiórki zużytego sprzętu RTV i AGD oraz za złożone ofiary na cele misyjne.  Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie dzisiaj na cele remontowe. Serdeczne Bóg zapłać.

Bartosz Wojtaszek
proboszcz