Oferta kulturalno-edukacyjna 2022

1. Lekcja Historii – cz.3, pt. „O aniołach na poważnie i z przymrużeniem oka. Czyli anielskie wyobrażenia w Kościele Św. Marii Magdaleny” – marzec
    Krótki film związany z zabytkowym kościołem skierowanych do uczniów Szkoły Podstawowej i starszej oraz wszystkich których interesują zabytki naszego regionu. Przygotowany przez Zofię Strzelczyk – historyka sztuki. (film)
  1. Koncert poświęcony twórczości ks. Jana Twardowskiego pt.: „DROGA” – kwiecień
    Koncert skierowany do wiernych naszej diecezji, wykonawcy: Roman Piórkowski – gitara, Anna Szupryt Szopińska – organy, Wiktoria Machińska – skrzypce, Szymon Bryzgalski – bas (plakat) (wpis) (film)
  1. Recytacja poezji – lipiec
    Spotkanie przygotowane z okazji corocznego odpustu ku czci Św. Marii Magdaleny patronki kościoła – przygotowany przez młodzież i dorosłych naszej parafii (plakat) i (zdjęcia)
  1. „Gdy jeździsz motorem to przyjedz i poznaj historię naszego zabytkowego kościoła we Włókach”– lipiec
    Spotkanie w ramach corocznego zlotu motocyklistów w naszej parafii z okazji wspomnienia św. Krzysztofa i święcenia motorów, mające na celu zapoznanie sympatyków jednośladów z historią i zabytki naszego kościoła. Organizatorem spotkania jest nasza parafia. (zdjęcia)
  1. ZADUSZKI – spotkanie modlitewne z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych- listopad
    Spotkanie w kościele położonym na terenie parafialnego cmentarza ku modlitewnej pamięci zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Organizatorem spotkania jest nasza parafia. (zdjęcia)