Oferta kulturalno-edukacyjna 2021

 1. Święto III Króli – Objawienie Pańskie – Styczeń
  Z okazji Uroczystości Objawienia Kościoła – historia Kościoła Św. Marii Magdaleny w Radio PIK (audycja)
 2. Baner – Zapraszający do Zwiedzania Kościoła Św. Marii Magdaleny – Luty
  Baner powstał po zakończonym konkursie plastycznym, który odbył się w grudniu 2020r. w naszej parafii. Umieszczone są na nim plakaty, które zapraszają do odwiedzenia naszego Zabytkowego Kościoła we Włókach (baner)
 3. Lekcja Historii – cz. 1, pt. „Mały kościółek – wielka historia. O Cystersach i tym co mają wspólnego z Kościołem Św. Marii Magdaleny we Włókach” – Marzec
  Krótki film związany z zabytkowym kościołem skierowanych do uczniów Szkoły Podstawowej i starszej oraz wszystkich których interesują zabytki naszego regionu. Przygotowany przez Zofię Strzelczyk – historyka sztuki. (film)
 1. Lekcja Historii – cz.2, pt. „O czym mówią obrazy i rzeźby. Czyli o Świętych z Kościoła Św. Marii Magdaleny i ich atrybutach” – Czerwiec
  Krótki film związany z zabytkowym kościołem skierowanych do uczniów Szkoły Podstawowej i starszej oraz wszystkich których interesują zabytki naszego regionu. Przygotowany przez Zofię Strzelczyk – historyka sztuki. (film)
 1. Lekcja Historii – cz.3, pt. „O aniołach na poważnie i z przymrużeniem oka. Czyli anielskie wyobrażenia w Kościele Św. Marii Magdaleny” – Wrzesień
  Krótki film związany z zabytkowym kościołem skierowanych do uczniów Szkoły Podstawowej i starszej oraz wszystkich których interesują zabytki naszego regionu. Przygotowany przez Zofię Strzelczyk – historyka sztuki. (film)
 1. Poezja – czas przemijania…- Listopad (plakat)
  Zapraszamy w Dzień Zaduszny do uczestnictwa w wieczorze poezji do kościoła Św. Marii Magdaleny, który mieści się na terenie naszego parafialnego cmentarza, aby przeżyć ten szczególny dzień, w którym uświadamiamy sobie kruchość  naszego życia.