Oferta kulturalno-edukacyjna 2021

1. Święto III Króli – Objawienie Pańskie – Styczeń
    Z okazji Uroczystości Objawienia Kościoła – historia Kościoła Św. Marii Magdaleny w Radio PIK (audycja)
  2. Baner – Zapraszający do Zwiedzania Kościoła Św. Marii Magdaleny – Luty
    Baner powstał po zakończonym konkursie plastycznym, który odbył się w grudniu 2020r. w naszej parafii. Umieszczone są na nim plakaty, które zapraszają do odwiedzenia naszego Zabytkowego Kościoła we Włókach (baner)
  3. Lekcja Historii – cz. 1, pt. „Mały kościółek – wielka historia. O Cystersach i tym co mają wspólnego z Kościołem Św. Marii Magdaleny we Włókach” – Marzec
    Krótki film związany z zabytkowym kościołem skierowanych do uczniów Szkoły Podstawowej i starszej oraz wszystkich których interesują zabytki naszego regionu. Przygotowany przez Zofię Strzelczyk – historyka sztuki. (film)
  1. Lekcja Historii – cz.2, pt. „O czym mówią obrazy i rzeźby. Czyli o Świętych z Kościoła Św. Marii Magdaleny i ich atrybutach” – Czerwiec
  2. WIECZORNICA – spotkanie modlitewne z okazji Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego.(film)
  3. Moje wielkie wiejskie wesele – program TVB – ukazujący przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa, a zarazem ukazujący nasz zabytkowy kościół św. Marii Magdaleny we Włókach (film)
  4. Lekcja Historii – cz.3, pt. „O aniołach na poważnie i z przymrużeniem oka. Czyli anielskie wyobrażenia w Kościele Św. Marii Magdaleny”