Wieczornica – ks. kard. Stefan Wyszyński, Włóki 12.09.2021

W niedzielę 12 września cała Polska radowała się, że Ojciec Św. wyniósł na ołtarze Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Wielkiego Prymas Tysiąclecia.

Z tej okazji w naszym zabytkowym kościele Św. Marii Magdaleny we Włókach odbyła się „Wieczornica” poświęcona Tej niezwykłej postaci, jaką był Kardynał Stefan Wyszyński.

Po przybliżeniu sylwetki Błogosławionego w duchu dziękczynienia stanęliśmy przed Najświętszym Sakramentem, aby przez wstawiennictwo Matki Bożej dziękować za Tego wyjątkowego człowieka, którego Bóg dał naszej Ojczyźnie. Następnie przy wspólnym śpiewie podjęliśmy refleksję nad myślami i nauką Bł. Wyszyńskiego.

Serdecznie dziękuję naszej Scholii Parafialnej za przygotowanie tego spotkania oraz wszystkim obecnym na wspólnej modlitwie.

I oczywiście zapraszam do obejrzenia tego spotkania.