Oferta kulturalno-edukacyjna 2020

1. Kalendarz Kościoła Św. Marii Magdaleny – Styczeń
Kalendarz zawiera zdjęcia kościoła i zabytków znajdujących się we wnętrzu Świątyni

2. Wieczór kolęd – Kolędowanie we Włókach – Styczeń
Każdego roku z początkiem stycznia serdecznie zapraszamy na Kolędowanie we Włókach. W tym szczególnym czasie zapraszamy wszystkich, którzy kochają śpiew kolęd i pragną przeżyć niesamowity wieczór w tym szczególnym czasie.
(zaproszenie, okładka śpiewnika)

3. Teledysk – życzenia Bożonarodzeniowe – Styczeń
Na terenie naszej Parafii mieszczą się trzy Świątynie. Teledysk ma na celu ukazanie niesamowitych Kościołów oraz być wyjątkowymi życzeniami dla Naszych Parafian i Wszystkich odwiedzających.

4. Przegląd Piosenki Religijnej – Maj
Podobnie jak w ubiegłym roku chcąc zapraszamy do udziału w Przeglądzie Piosenki Religijnej organizowanej w naszej Parafii we współpracy z SP w Kozielcu [z racji pandemii przegląd odbył się internetowo] (plakat)

5. Wiersze Maryjne z okazji 3 Maja Odpustu Parafialnego – Maj
Z okazji Odpustu Parafialnego organizujemy w Kościele Św. Marii Magdaleny spotkanie recytatorskie wierszy o tematyce maryjnej. (plakat)

6. Wykonanie nowej tablicy informacyjnej o Zabytkowym Kościele we Włókach – Czerwiec
Nowa tablica informacyjna z krótką historią zabytku stanie przed kościołem, aby wszyscy, którzy przejazdem znajdą się w tym miejscy mogli poznać ten wyjątkowy kościół i zapragnęli wrócić, aby poznać jego wnętrze. (zdjęcie)

7. Z plecakiem przez Region – program promujący Kościół we Włókach w TVB – Sierpień
Program realizowane przez TVB ma na celu ukazanie zabytków w naszym regionie. (program TVB)

8. Historia Życia Św. Marii Magdaleny – konkurs historyczny dla SP – Wrzesień
Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży ze SP (plakat)

9. Dzień zaduszny – wieczór zadumy
Zapraszamy do uczestnictwa wieczorze poezji śpiewanej przygotowanej przez naszą Scholę Parafialną do kościoła Św. Marii Magdaleny, który mieści się na terenie naszego parafialnego cmentarza, aby przeżyć ten szczególny dzień, w którym uświadamiamy sobie kruchość naszego życia (plakat).

10. Włóki moja Mała Ojczyzna – wiersze patriotyczne z okazji 11 Listopada – Listopad
Z okazji odzyskania Niepodległości po Mszy św. w intencji Ojczyzny zapraszamy na udziału w spotkaniu z cyklu lekcja historii przygotowanym przez dzieci i młodzież zatytułowanym „Włóki moja Mała Ojczyzna” (plakat)

11. Mój Zabytkowy Kościół we Włókach – konkurs plastyczny – Grudzień
Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych w konkursie plastycznym zatytułowanym „Mój Zabytkowy Kościół we Włókach” – po zakończonym konkursie wystawa prac w kruchcie kościoła (plakat)