Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało 2023

Przy pięknej pogodzie przeżyliśmy Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii. Jak, co roku zgromadziła bardzo wiele osób, a szczególnie dzieci i dziewczynek sypiących kwiatki. Ta Uroczystość to sposobność do dawania świadectwa naszej wiary, za co jestem bardzo wdzięczny moim Parafianom i wszystkim obecnym na tegorocznej Uroczystości i procesji.

Po zakończeniu Eucharystii wyruszyliśmy na procesję eucharystyczną poza mury naszego kościoła do czterech ołtarzy przygotowanych przez naszych Parafian. Przy ostatnim ołtarzu odśpiewaliśmy „Boże Coś Polskę” i zostało udzielone Błogosławieństwo na cztery strony świata Najświętszym Sakramentem.

Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie i ustrojenie ołtarzy, przywiezienie brzózek do dekoracji ołtarzy i trasy procesji naszym Parafianom oraz wszystkim, którzy przyczynili się, aby oprawa tej uroczystości była piękna i dostojna. Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich dzieci, tak liczne obecnych na procesji, a wśród nich wszystkim dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich Rodzicom. Dziękuję wszystkim, za wspólną modlitwę i udział w procesji.

ks. Bartosz Wojtaszek