Relikwie Św. Rafki w naszej parafii

Nasza parafia w sposób szczególny ogarnia modlitwą wszystkich chorych i cierpiących. Od prawie trzech lat każdego 7-go dnia miesiąca o godz. 20.00 spotykamy się na wspólnej modlitwie i Adoracji Najświętszego Sakramentu, aby prosić o uzdrowienie przez wstawiennictwo Św. Szarbela – niezwykłego Mnicha z Libanu, którego relikwie znajdują się w naszym kościele. Dzięki staraniom naszej parafii przy aprobacie ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka otrzymaliśmy również do kultu publicznego relikwie Św. Rafki pochodzącej również z Libanu, a będącej patronką osób przewlekle chorych i chorujących na nowotwór. Dzięki życzliwości Sióstr Zakonnych ze zgromadzenia Św. Rafki relikwie te przywiózł do naszej parafii z Libanu p. Jacek Pajor należący do Wspólnoty Św. Szarbela w Polsce. Goszcząc w naszej wspólnocie podczas całej niedzieli i wieczornego nabożeństwa dzielił się doświadczeniem Świętego w swoim życiu.

Bardzo serdecznie dziękuję za Jego obecność i wspólną modlitwę. I gorąco zachęcam wszystkich na uczestnictwa w nabożeństwach o uzdrowienie przez wstawiennictwo Św. Szarbela i Św. Rafki w naszej parafii, każdego 7-go dnia miesiąca o godz. 20.00 w kościele parafialnym we Włókach.