XIII Niedziela zwykła 2.07.2023

1. Dzisiaj XIII niedziela zwykła.

2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek święto Św. Tomasza Apostoła, w czwartek Bł. Teresy Ledóchowskiej, a w sobotę Św. Jana z Dukli

3. W związku z pracami konserwatorskimi Msze św. w tygodniu poniedziałek, środa, czwartek w kościele Św. Marii Magdaleny, we wtorek w Kozielcu, a w piątek i sobotę w kościele parafialnym.

4. W piątek przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii lub wysyłać na specjalny adres poczty internetowej [email protected]. W ten dzień nie będzie Mszy św. wieczornej, jednak z racji I-szego piątku okazja do spowiedzi od godz. 16.30 do godz. 17.00, a po spowiedzi udzielę Komunii Św. wszystkim chętnym. W ten dzień odwiedzę chorych z komunią św. od godz. 8.00.

5. Rozpoczęliśmy czas wakacji i urlopów. Gorąco proszę, aby w tym czasie nie zapominać o niedzielnej Eucharystii przebywając na wakacjach i odpoczynku. Wszystkim dzieciom i młodzieży oraz wyjeżdżającym na urlopy życzę dobrej pogody, radosnego wypoczynku oraz szczęśliwych powrotów.

6. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelką pracę wykonaną w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii. Dziękuję Państwu Teresie i Tadeuszowi Rachfalskim oraz mojemu ojcu Henrykowi za rozłożenie włókniny i przygotowanie terenu przy kościele Św. Marii Magdaleny, a w związku z tym zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich mężczyzn o pomoc w najbliższy poniedziałek o godz. 18.00. Serdecznie proszę kto może, aby pomógł w wiezieniu kamienia dookoła kościoła Św. Marii Magdaleny, proszę zabrać ze sobą taczki i szypy. Tym samym zakończymy prace przy obejściu tego kościoła. Dziękuję również p. Stanisławowi Sudoł za wycięcie przęseł płotu na cmentarzu parafialnym. Przęsła te zostaną wypiaskowane i pomalowane, a jeżeli konserwator wyrazi zgodę wypiaskowane zostaną również słupki ogrodzenia, dziękuję za ich naprawę p. Andrzejowi Kobiela. Dziękuję wszystkim, którzy w miniony czwartek pracowali przy kościele w Kozielcu przy nawierzchni przed wejściem do świątyni. Dziękuję p. Grzegorzowi Hyjek za prace elektryczne w naszych kościołach. Dziękuję również jednej Rodzinie z Kozielca za ufundowanie dwóch nowych świec ołtarzowych oraz za skoszenie trawy przy naszych kościołach.

7. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii, szczególnie za ofiary składane na cele remontowe, w przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Dziękuję za złożenie ofiary na cele remontowe Rodzinie z Trzęsacz, Kozielca i Włók – serdeczne Bóg zapłać. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Parafiankom za sprzątanie kościoła parafialnego i serdecznie proszę o pomoc w najbliższy czwartek na godz. 18.00, aby przygotować kościół na Św. Szarbela. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Elżbiecie i Krzysztofowi Lewandowskim i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Kobiela. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Ewie Włodarczak i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. I dziękuję za kwiaty do naszych kościołów i każdą życzliwość – serdeczne Bóg zapłać. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek proboszcz