Jasełka wystawiane przez dzieci ze SP w Pruszczu

Korzystając z zaproszenia proboszcza parafii Włóki, ks. Bartosza Wojtaszka, 6 stycznia w kościele parafialnym uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pruszczu przedstawili jasełka.

Piękna dekoracja naszej świątyni jeszcze raz wprowadziła licznie zgromadzonych wiernych w świąteczny nastrój. Do Maryi, Józefa i małego Jezusa przybyli pasterze, dzieci oraz tak honorowi goście, jak trzej mędrcy, którzy złożyli pokłon i dary. Całe przedstawienie przeplatały kolędy, pastorałki oraz piękny taniec aniołków.

Przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Dzieci z klasy 1a i 1c oraz dziewczęta z klasy 4 b pod opieką p. Ewy Kubiak, p. Anny Szupryt – Szopińskiej i p. Katarzyny Kozłowskiej miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Na zakończenie ks. Proboszcz udzielił wszystkim dzieciom specjalnego błogosławieństwa, a także obdarował aktorów słodyczami.   

ASS

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim „małym aktorom”, rodzicom oraz osobom, które pomogły dzieciom przygotować przedstawienie i wystawić w naszym kościele.

Zapraszam wszystkich na kolejne przedstawienia do naszej parafii i życzę wiele łask Bożych w nowym roku.
Ks. Proboszcz