II Niedziela zwykła 20.01.2019

1. Dzisiejsza niedziela to czas modlitw o Zjednoczenie Chrześcijan. Pamiętajmy o modlitwie w tej intencji, aby wszyscy ludzie tworzyli jedną kochającą się rodzinę.

2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Agnieszkę, w czwartek św. Franciszka Salezego, w piątek święto nawrócenia św. Pawła, a w sobotę św. Tymoteusza i Tytusa.

3. Dziękuję za posprzątanie naszych kościołach i proszę kolejnych Parafian o posprzątanie w następnym tygodniu.

4. Zbliża się Dzień Babci i Dzień Dziadka. Wszystkim Dziadkom naszej parafii składam serdeczne życzenie wielu łask Bożych oraz zdrowia i opieki Matki Bożej. Niech Dobry Bóg za wszelkie dobro Wam Błogosławi.

5. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Dziękuję za życzliwość i miłą atmosferę podczas kolędy. Bóg zapłać za ofiary kolędowe, które przeznaczymy na zakup nowych okna do kościoła parafialnego. Mam nadzieję, że do końca marca uda się wymienić 12 okien w kościele. Koszt jednego okna wynosi około 1800zł. + koszt wewnętrznego parapetu. Gdyby ktoś chciał dodatkowo wesprzeć tę inwestycję to z góry składam serdeczne Bóg zapłać.
Kolęda w tygodniu od godz. 16.00 poprzedzona Mszą św. o godz. 15.30, W CZWARTEK I PIĄTEK MSZA ŚW. W KOŚCIELE W KOZIELCU, GDYŻ TAM ROZPOCZYNAMY KOLĘDĘ a w sobotę kolęda od godz. 14.00 (z racji konferencji w Bydgoszczy) i Msza św. wieczorna-niedzielna w kościele parafialnym o godz. 17.00. Z racji nieznajomości terenu parafii proszę o transport na kolędę.
Proszę o zgłaszanie się w zakrystii osób, które nie mogły przyjąć kolędy, a chciałby to uczynić. Plan odwiedzin na najbliższy tydzień jest następujący (jest też na stronie naszej parafii i w gablotach – plan kolędy)

6. Dziękuję za zamówione Msze św. oraz ofiary składane na tacę. W ubiegłą niedzielę zabraliśmy na cele inwestycyjne 1478zł. Bóg zapłać.

7. Zachęcam do zamawiania Mszy św. Można to również uczynić w czasie odwiedzin kolędowych. (intencje).

8. Informuję, że na święta wielkanocne w ramach dzieła miłosierdzia będą rozprowadzane świece – Paschaliki (duże w cenie 12zł i małe w cenie 5zł) oraz chlebki (w cenie 4zł). Osoby zainteresowane proszę o zapisanie się w zakrystii, gdyż muszę zamówić odpowiednią ilość. Zamawiać można do niedzieli 3 lutego.

9. Proszę o odbiór w zakrystii Przewodnika Katolickiego.

10. Polecajmy zmarłych z naszych rodzin i z naszej parafii Wieczny odpoczynek….