Dożynki Parafialne – Dziękczynienie z tegoroczne zbiory

„Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba podnoszą z ziemi przez uszanowanie  dla darów Nieba…Tęskno mi Panie…”

C.K. Norwid

Dożynki to święto wielowiekowej tradycji. To czas radości i podziękowań Panu Bogu za plony, a rolnikom i wszystkim pracującym na roli za trud, jaki wkładają w proces ich wzrostu i rozwoju.

Nasze dożynki parafialne rozpoczęto poświęceniem chleba i wieńców wykonanych z tegorocznych zbiorów: zbóż, kwiatów, ziół, owoców i warzyw, które następnie procesyjnie wniesiono do kościoła. Tradycyjnej Mszy Świętej, przewodniczył zaproszony na tę uroczystość ks. Robert Szczepański. W swej homilii słowami pieśni „Panie dobry jak chleb” nawiązał do ciężkiej pracy  rolników, którzy czynią ziemię lepszą, dającą obfitszy plon, z którego powstaje chleb.

W uroczystości uczestniczyli Rolnicy naszej i sąsiednich parafii, wspólnota naszej parafii, przybyli goście i sympatycy naszej parafii oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Po uroczystej Mszy św. miało miejsce poświęcenie pojazdów i maszyn rolniczych oraz motocykli, a także wspólne biesiadowanie przy obficie zastawionych stołach, o które zadbał ks. Proboszcz, oraz  mieszkańcy naszej parafii i dobrodzieje.

W czasie dożynek można było włączyć się w akcję stowarzyszenia „Łatwo pomagać” i wspomóc dzieci chore onkologicznie. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych uczestników, oraz smacznej niespodzianki ufundowanej przez ks. Proboszcza.

Gratulujemy poszczególnym sołectwom i dziękujemy za pięknie wykonane wieńce. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym za trud i wysiłek włożony w organizację tego święta.

Obchodom tegorocznych dożynek towarzyszyła piękna pogoda i niepowtarzalna atmosfera modlitwy, wdzięczności i radości.