XXV Niedziela Zwykła 18.09.2022

  1. Dzisiaj XXV Niedziela Zwykła. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców i dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I-szej komunii św.
  2. W minioną niedzielę odbyły się w naszej parafii dożynki dziękczynne za zbiory. Osobiście i podczas dożynek dziękowałem wszystkim indywidualnie za wszelką pomoc i życzliwość. Chciałbym jedna jeszcze raz wyrazić moją wdzięczność za taki liczny udział oraz za wszelką pomoc w organizacji. Dziękuję za przygotowanie wieńców dożynkowych oraz liturgię: scholii parafialnej i służbie ołtarza, za opiekę medyczną i oprawę muzyczną podczas biesiadowania, za przygotowanie terenu, użyczenie ławek i namiotów oraz ich rozstawienie, przyjazd pojazdów rolniczych i udział motocyklistów, za posługę przy grillu, pieczeniu gofrów. Dziękuję za wszelkie dary przyniesione na wspólny stół, wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary lub zakupili różne produkty, za zaangażowanie sołectw naszej parafii oraz każdemu z osobna, kto w jakikolwiek sposób zaangażował się w organizację tegorocznych dożynek. Serdeczne Bóg zapłać.
  3. W czasie dożynek włączyliśmy się w akcję „Łatwo pomagać”. W tym roku zebraliśmy dla dzieci z onkologii na paczki świąteczne 4117,70 zł i 2 euro. Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych.
  4. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Januarego, w środę Św. Mateusza, a w piątek św. O. Pio.
  5. Dzisiaj można przy wyjściu z kościoła złożyć podpis pod Projektem Ustawy w obronie Chrześcijan. (tekst) Przy składaniu podpisu należy wpisać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz PESEL. Podpisy można złożyć dzisiaj w zakrystii.
  6. Można zamawiać intencje na przyszły 2023 rok.
  7. W związku z pracami w prezbiterium kościoła parafialnego. W tym tygodniu Msza św. w piątek i w sobotę będzie odprawiona w kościele filialnym św. Marii Magdaleny. W związku też z tymi pracami bardzo proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła w sobotę o godz. 19.00.
  8. Dziękuję za posprzątać kościół parafialny; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Malanowskim i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Szopińskich; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Kowalkowskim i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Dobrowolskich. Dziękuję również za kwiaty do naszych kościołów oraz składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną, za ofiary na organizację dożynek oraz ofiary indywidualnie złożone przez poszczególnych rolników. Serdeczne Bóg zapłać.

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz