Dożynki Parafialne 2020

Okres jesienny to czas dziękowania Panu Bogu za plony – owoc pracy rąk ludzkich. W minioną niedzielę przeżywaliśmy dożynki parafialne. Święto rozpoczęła uroczysta Msza Święta, którą odprawił Ks. Proboszcz Bartosz Wojtaszek. Podczas Mszy św. delegacje poszczególnych wsi złożyły u stóp ołtarza piękne wieńce, kwiaty, kosze dorodnych warzyw i owoców oraz chleb. Słowa uznania kierujemy do sołectw i autorów poszczególnych wieńców, którzy wykazali się niezwykłą pomysłowością i precyzją ich wykonania. Szczególne podziękowania dla przedstawicieli Hutnej Wieś, która mimo braku rolników włączyła się we wspólne dziękczynienie i przygotowali wieniec dożynkowy oraz kosz warzyw i owoców. Dziękuję rozwież scholi parafialnej i panu Organiście, która jak zawsze zadbała o oprawę muzyczną Liturgii.  

Wśród uczestniczących we wspólnym dziękczynieniu była obecna Pani Alicja Letkiewicz – Sulińska, która w imieniu Wójta Gminy Dobrcz skierowała słowa podziękowania dla wszystkich rolników za trud ich pracy, dzięki której możemy codziennie spożywać chleb.

Po zakończonej Eucharystii wszyscy zasiedliśmy do wspólnego stołu. Wspaniała organizacja, serdeczna atmosfera i klimat polskiej wsi sprawiły, że mogliśmy poczuć prawdziwą atmosferę dożynek.

Wszystkim za wspólną modlitwę, dary dożynkowe oraz obecność i zaangażowanie serdecznie dziękuję.

Ks. Proboszcz