Nabożeństwo św. Charbela

Szczególna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem przy Relikwiach św. Charbela

Każdego 7-go dnia miesiąca w naszej parafii odbywa się nabożeństwo do Św. Charbela. W podniosłej atmosferze, w obecności Jezusa Eucharystycznego wsłuchujemy się w świadectwa o uzdrowieniach za przyczyną świętego, modlimy się na różańcu, przyjmujemy namaszczenie olejem Św. Chabela i indywidualne błogosławieństwo NS.

Nabożeństwo, które miało miejsce 7 września było szczególne dla naszej wspólnoty, ponieważ dzięki staraniom Księdza Proboszcza zostały przywiezione z Relikwie Świętych Libańskich: Św. Chrabela, Św. Hardini, Św. Rafki i Bł. Stefan.

Podczas nabożeństwa gościliśmy Libańczyka Marouniego Muzami, który przywiózł relikwie i opowiadał o świadectwach i cuda uzdrowienia, jakie ludzie dokonały się za sprawą tego wielkiego Świętego. To wydarzenie zgromadziło w świątyni wiele osób: ludzi starszych, chorych, cierpiących, a także całe rodziny. Wyjątkowy charakter uroczystości podkreśliła specjalnie przygotowana oprawa muzyczna.