XXXIII Niedziela Zwykła 14.11.2021

  1. Dzisiaj XXXIII Niedziela zwykła. Za tydzień ostatnia niedziela przez adwentem – niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W sobotę w katedrze bydgoskiej odbył się ingres ks. biskupa Krzysztofa Włodarczyka do Diecezji Bydgoskiej. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszym nowym Biskupie.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Święto Niepodległości we Mszy św. w intencji naszej Ojczyzny. Dziękuję również p. Leszkowi Zwara oraz innym Parafianom za inicjatywę złożenia kwiatów przy pomniku „Żołnierza” stojącym na terenie naszej parafii oraz wszystkim uczestniczącym za obecność i modlitwę.
  3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Alberta, w środę św. Elżbiety Węgierskiej, w czwartek bł. Karoliny Kózkówny, a w sobotę św. Rafała Kalinowskiego.
  4. W poniedziałek nie będzie Mszy św. w naszej parafii.
  5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami będzie w środa 17 listopada, najpierw spotkanie z rodzicami w kościele po wieczornej Mszy św., a później katecheza w salce dla młodzieży. Natomiast w piątek 19 listopada katecheza w salce dla dzieci komunijnych po wieczornej Mszy św. Bardzo proszę o zaplanowanie sobie czasu, aby wszyscy uczestniczyli w tych spotkaniach. 
  6. Informuję moich parafian, że w minionym tygodniu udało się zainstalować ogrzewanie w kościele parafialnym. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w to dzieło oraz za złożone ofiary na ten cel. Dziękuję trzem rodzinom z Trzęsacz za przekazanie na ten cel oddzielnej ofiary oraz wszystkim za ofiary dzisiaj składane na składkę, które będą przeznaczone na ogrzewanie.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego P. Angelice i P. Barbarze; Państwu Hyjek za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny, a na przyszły tydzień proszę o sprzątanie Rodzinę Sudoł; dziękuję za sprzątanie kościoła w Kozielcu Państwu Bem i proszę o sprzątanie przez następne dwa tygodnie Rodzinę Jadaś. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na pomoc kościołowi prześladowanemu w Libanie lub wysłać smsa jako wyraz wsparcia i solidarności. Trwają prace przy chodniku dookoła kościoła w Kozielcu. Będą ona najprawdopodobniej zakończone w tym tygodniu. Serdecznie dziękuję p. Andrzejowi Kobiela i Jego firmie za to dzieło. Wszystkim, życzę miłego tygodnia i dziękuję za każdą pomoc i wsparcie. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz