Wspomnienie św. Marcina i modlitwa w intencji naszej Ojczyzny

W dniu 11 listopada w liturgiczne wspomnienie św. Marcina w Święto Niepodległości, jak wspólnota naszej parafii zgromadziliśmy się na Mszy św. za naszą Ojczyznę.

Pamięć i modlitwa o tych wszystkich, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i oddawali za Nią życie jest naszym obowiązkiem. Wierzymy, jako chrześcijanie, że nie byłoby wolnej Polski, gdyby nie ludzie wielkiej odwagi i miłości, a przede wszystko gdyby nie Boża Łaska, której tak często w dziejach historii nasz Naród doświadczał. Bogu niech będą dzięki za ten dar wolności.

Z tej okazji po zakończonej Mszy św. wszyscy udaliśmy się pod pomnik „Żołnierza” stojący na terenie naszej parafii, aby złożyć kwiaty, oddać cześć pomordowanym i ofiarować Im naszą modlitwę.