XXXII Niedziela zwykła 7.11.2021

 

1. Dzisiaj XXXII Niedziela zwykła. Jak każdego 7-go dnia miesiąca dzisiaj Msza św. o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić do zakrystii przed Mszą św.

2. Przeżyliśmy czas Wszystkich Świętych. Dziękuję wszystkim za uczestnictwo we Mszy św. oraz w różańcu za zmarłych. Dziękuję za porządki na cmentarzu, wywiezienie liści oraz ofiary złożone na seminarium duchowe. Na cmentarzu zebraliśmy 760zł, które przekazałem już na w/w cel. Dziękuję również za wpłaty za przedłużenie ważności grobu na 20 lat i jeszcze raz proszę o skontaktowanie się ze mną właścicieli grobów, które są nieopłacone. Przypominam, że możliwość uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać do końca listopada.

3. W czwartek przeżywać będziemy Święto Niepodległości. W naszej parafii Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.00. Serdecznie wszystkich zapraszam w ten dzień do wspólnej modlitwy. W ten dzień nie będzie już Mszy św. wieczornej.

4. Przypominam wszystkim dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii świętej oraz kandydatom do bierzmowania o uczestnictwie w niedzielnej Eucharystii i kandydatom o comiesięcznej spowiedzi świętej. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami będzie w następnym tygodniu tj. środa 17 listopada, najpierw spotkanie z rodzicami w kościele po wieczornej Mszy św., a później katecheza w salce dla młodzieży. Natomiast w następny piątek tj. 19 listopada katecheza w salce dla dzieci komunijnych po wieczornej Mszy św. Bardzo proszę o zaplanowanie sobie czasu, aby wszyscy uczestniczyli w tych spotkaniach.

5. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek święto Rocznicy poświęcenie Bazyliki Laterańskiej, w środę Św. Leona wielkiego, w czwartek Św. Marcina z Tours, a w piętek Św. Jozafata.

6. Planuję w kościele parafialnym zainstalować ogrzewanie na podczerwień. Po ekspertyzie i dostosowaniu urządzeń mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu rozpoczną się prace montażowe instalacji elektrycznej i montowania urządzeń. Koszt całej inwestycji wyniesie około 12tyś złotych. Serdecznie dziękuję dwóm rodzinom z Włók za przekazanie po 1000zł na ten cel oraz wszystkim za pomoc w przygotowaniu naszego kościoła do instalacji. Gdyby ktoś chciał się włączyć w to dzieło to będę bardzo wdzięczny. Jest to nowoczesne ogrzewanie i bardzo energooszczędne i mam nadzieję że sprawdzi się w naszym kościele i będzie ciepło.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego Paniom Angelice i Barbarze; Państwu Hyjek za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny, a na przyszły tydzień proszę o sprzątanie kolejną Rodzinę Hyjek; dziękuję za sprzątanie kościoła w Kozielcu Państwu Bem i proszę jeszcze raz o sprzątanie na następny tydzień. Dziękuję wszystkim za porządki przy śmietniku na cmentarzy i kwiaty do ołtarza. Serdeczne Bóg zapłać. W przyszła niedzielę zbiórka do puszki na Liban oraz składka inwestycyjna przeznaczona na instalację ogrzewania.

8. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Antoniego Dzietwoj z Włók. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10.30 w kościele parafialnym, a później na cmentarzu we Włókach. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz