XXXI Niedziela Zwykła 31.10.2021

  1. Dzisiaj XXXI Niedziela zwykła.
  2. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Dziękuję wszystkim za dbanie o porządek na naszych cmentarzach oraz sprzątanie liści. W naszej parafii Msze św. będą odprawiane:
    1. 1 listopad – Uroczystość Wszystkich Świętych:

– godz. 8.00 w kościele parafialnym,
– godz. 9.30 w kościele filialnym w Kozielcu z procesją na cmentarzu
– godz. 12.00 w kościele filialnym Św. Marii Magdaleny z procesją na cmentarzu

W czasie Mszy św. na cmentarzu będą włączone głośniki zewnętrzne co pozwoli uczestniczyć we Mszy św. stojąc przy grobach swoich bliskich, a komunię świętą dla tych osób będę udzielał w drzwiach kościoła. Bardzo proszę w czasie Mszy św. zachować powagę stosowną do tego miejsca. Ofiary zbierane na tacę na cmentarzu przeznaczone są na seminarium duchowne. Informuję, że do 3 listopada na parkingu przy kościele Św. Marii Magdaleny została ustawiona przenośna toaleta. Przypominam o prolongacie po upływie 20 lat lub deklaracji rezygnacji z miejsca na cmentarzu w celu ponownego użycia.

b. 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

– godz. 15.00 w kościele filialnym w Kozielcu,
– godz. 17.00 i 18.00 w kościele filialnym Św. Marii Magdaleny we Włókach

  1. Penitencjaria Apostolska przedłużyła możliwość uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych z racji Uroczystości Wszystkich Świętych do końca listopada. Odpust można uzyskać przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Zapraszam na różaniec za zmarłych z wymianienkami jednorazowymi od środy do soboty na godz. 16.30. W te dni Msze św. wieczorne będą odprawione w kościele parafialnym. Do zakrystii można przynosić również wymienianki roczne.
  2. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od godz. 8.00, okazja do spowiedzi w piątek przed różańcem za zmarłych od godz. 16.00. W I-szą sobotę miesiąca Msza św., różaniec, medytacja i wystawienie NS wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi wyjątkowo w sobotę o godz. 12.00 w kościele parafialnym.
  3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w czwartek Św. Karola Boromeusza.
  4. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy prace przy nowym chodniku dookoła kościoła w Kozielcu. Również w minionym tygodniu zostały posadzone krzewy oraz drzewa przy kościele parafialnym. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie za ofiary złożone na cele misyjne w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 1040zł, które już przekazałem na w/w cel. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego; Państwu Krzewickim za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny, a na przyszły tydzień proszę o sprzątanie Państwo Hyjek; dziękuję za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Zycie Baran i proszę o sprzątanie przez najbliższe dwa tygodnie Państwo Bem. Dziękuję za dekoracje figury MB Fatimskiej przy kościele parafialnym oraz za dodatkowy pojemnik na śmieci na naszym cmentarzu we Włókach. Dziękuję za kwiaty oraz każdą życzliwość i pracę wykonana dla naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać.  (intencje)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz