XXXII Niedziela Zwykła 06.11.2022

 1. Dzisiejsza XXXII Niedziela Zwykła.
 2. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy: w środę święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora
  K-ła, a w piątek św. Marcina, biskupa.
 3. W poniedziałek przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii. W ten dzień nie będzie Mszy św. wieczornej.
 4. W piątek 11 listopada przypada Święto Niepodległości. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 12.00 w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy św. przejedziemy pod pomnik, aby złożyć kwiaty i modląc się oddać cześć tym wszystkim, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. W ten dzień nie będzie Mszy w. wieczornej. Ks. Biskup Ordynariusz z racji piątku udziela wszystkim dyspensy i w ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Dziękuję scholii parafialnej za przygotowanie we Wspomnienie Wiernych Zmarłych
  2 listopada wieczoru zadumy, a wszystkim za obecność i wspólną modlitwę. Dziękuję również za dbanie o czystość na naszych cmentarzach oraz złożone ofiary z racji wymienianek rocznych oraz przedłużenia ważności grobów na kolejne 20 lat.
 6. W minionym tygodniu zakupiłem do kościoła parafialnego potrójny gong. Dziękuję jednej rodzinie naszej parafii za sfinansowanie tego zakupu.
 7. Dziękuję wszystkim naszym Parafiankom, które w sobotę tak licznie przybyły i posprzątały kościół parafialny i umyły okna w kościele. Dziękuję również za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Małgorzacie i Tadeuszowi Hyjek i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Parafian zamieszkałych w Trzęsaczu w blokach; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Bigaj i proszę o sprzątanie jeszcze za tydzień. Dziękuję za kwiaty do naszych kościołów i składane ofiary na potrzeby naszej parafii, na Seminarium Duchowne przekazałem 560zł. Dziękuję za przyniesienie na plebanie wszelkich darów i warzyw. Serdeczne Bóg zapłać.

Bartosz Wojtaszek
proboszcz