XXVIII Niedziela zwykła 13.10.2019

1. Przeżywamy dzisiaj XXVIII niedziela zwykła. Przeżywamy Dzień Papieski i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. Po Mszach św. zbiórka do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia. W Bydgoszczy, z tej okazji o godz. 16.00 Karoliada na hali Łuczniczka. Dziś również w Polsce odbywają się wybory do Sejmu i Senatu, pamiętajmy w modlitwie o naszej kochanej Ojczyźnie.

2. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30. W środę różaniec prowadzą dzieci, natomiast w piątek młodzież i wszyscy chętni naszej parafii – WYJĄTKOWO W PIĄTEK RÓŻANIEC BDZIE PRZED MSZĄ ŚW. O GODZ. 16.30

3. W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy: we wtorek Św. Teresę od Jezusa, w środę Św. Jadwigę Śląską, w czwartek Św. Ignacego Antiocheńskiego, a w piątek Św. Łukasza Ewangelistę patrona pracowników Służby Zdrowia, zapraszam w tym dniu do wspólnej modlitwy w intencji lekarzy, pielęgniarek i wszystkich pracowników.

4. W sobotę próba scholii dziecięco – młodzieżowej o godz. 10.00.

5. Po Mszach św. można zamawiać intencje na rok 2020 oraz składać wymienianki jednorazowe i roczna. Kartki do wymienianek wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Proszę przynosić je po Mszach św. do zakrystii.

6. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. i różańca w sobotę.

7. Na prośbę organizatorów informuję, że 21-22 października odbędzie się szkolenie dla rolników na terenie Gminy Dobrcz w zakresie stosowania środków ochrony roślin. Bliższe informacje znajdziemy w gablocie parafialnej.

8. Informuję również, że w dniu 30 października tj. w środę o godz. 11.00 przy naszej parafii odbędzie się zbiórka elektroodpadów. Dochód z tej zbiórki za przyzwoleniem kurii diecezjalnej przeznaczony jest na cele misyjne. W tym dniu będzie można przywieść w godzinach porannych na parking przed kościołem wszelkie zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne typu RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery itp. Nie tylko pozbędziemy się tych sprzętów z naszego domu, ale również wesprzemy projekty różnego rodzaju pomocy. O tej akcji będę jeszcze przypominał, a bliższe informacje znajdziemy w gablocie parafialnej.

9. Informuję osoby, które zapisały się na 4-dniową pielgrzymkę na południe Polski, że wyjazd będzie w poniedziałek 21 października o godz. 4.30. Zbiórka przy kościele parafialnym.

10. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i składane ofiary na ten cel parafialne i remontowe, szczególnie składne dzisiaj na składkę inwestycyjną. Dziękuję również za ofiary na kwiaty oraz sprzątanie wszystkich kościołów. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz