XXVII Niedziela Zwykła 6.10.2019

  1. Przeżywamy dzisiaj XXVII niedziela zwykła. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie różańców dzieci I-szo komunijnych, a po Mszy św. spotkanie rodziców i dzieci klas II i III.
  2. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30. W środę różaniec poprowadzą dzieci, natomiast w piątek młodzież naszej parafii.
  3. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy Dzień Papieski i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. Po Mszach św. zbiórka do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia. W Bydgoszczy, z tej okazji Msza św. w parafii Św. Józefa o godz. 13.30, a o godz. 16.00 Karoliada na hali Łuczniczka.
  4. W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy NMP Różańcową, zapraszam szczególnie do modlitwy podczas Mszy św. wieczornej i wspólnego odmówienia różańca.
  5. W sobotę próba scholii dziecięco – młodzieżowej o godz. 10.00.
  6. Po Mszach św. można zamawiać już intencje na rok 2020. Pamiętajmy w Mszach św. o naszych zmarłych z racji rocznicy śmierć, urodzin czy imienin. Piękną też polską tradycją jest zmawianie Mszy św. z racji pogrzebu, zarówno od rodziny, jak i sąsiadów czy znajomych. Pamiętajmy, że kiedyś i my będziemy czekali za taką modlitwą. Dziękujmy i prośmy też Pana Boga w różnych intencjach czy to: imieninowych, urodzinowych, rocznicach, o zdrowie i wszelką pomyślność w rodzinie.
  7. Od przyszłej niedzieli można składać wymienianki jednorazowe i roczne. W intencji zmarłych w wymieniankach jednorazowych odmawiać będziemy różaniec w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych tj. od poniedziałku 4.11 do soboty 9.11. o godz. 16.30 – można zaznaczyć w jaki dzień mają być odczytane. Wymienianki roczna odprawiamy przez cały rok przed każdą Mszą św. niedzielną. Kartki wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wymienianki proszę przynosić po Mszach św. do zakrystii.
  8. Ukończyliśmy utwardzanie parkingu przy kościele św. Marii Magdaleny i porządkowanie terenu na cmentarzu. Dziękuję wszystkim za wszelką pracę i pomoc. Zostanie jeszcze zamontowana przed Wszystkimi Świętymi nowa siatka na cmentarzu od strony parkingu. Bardzo proszę, aby zgodnie z regulaminem cmentarzy nie sadzić żadnych krzewów i drzew przy grobach i równocześnie proszę właścicieli już posadzonych o usunięcie ich z cmentarza.
  9. Zarządzenie Kurii Diecezjalnej (odczytać)
  10. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i składane ofiary na ten cel parafialne i remontowe. W przyszłym tygodniu składka inwestycyjna. Dziękuję również za ofiary na kwiaty i sprzątanie wszystkich kościołów. (intencje)

 

 

Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz