XXVIII Niedziela Zwykła 10.10.2021

 1. Dzisiaj XXVIII Niedziela zwykła. Przeżywamy Dzień Papieski. Po Mszach św. zgodnie z zapowiedzią zbiórka do puszki na Działo Nowego Tysiąclecia czyli pomoc zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Jana XXIII, w środę bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek Św. Teresy od Jezusa, a w sobotę Św. Jadwigę Śląską.
 3. W środę serdecznie zapraszam na godz. 20.00 na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie przy figurze przed kościołem parafialnym.
 4. W czwartek przeżywamy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji pragnę złożyć wszystkim nauczycielom, katechetom oraz pracownikom szkół serdeczne życzenia, wytrwałości oraz zadowolenia z wykonywanej misji kształcenia następnych pokoleń.
 5. Z racji mojej nieobecności w poniedziałek i wtorek Mszy św. nie będzie, a w razie potrzeby kapłana do chorego czy pogrzebu proszę kontaktować się z księdzem proboszczem ze Strzelec Górnych lub Kotomierza.
 6. Od środy można przynosić wymienianki roczne do zakrystii. Karteczki są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
 7. W sobotę wyjątkowo poza Mszą św. wieczorną o godz. 17.00 będzie jeszcze Msza św. o godz. 11.00 w kościele parafialnym.
 8. Serdecznie zapraszam na modlitwę różańcową codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30. W sposób szczególny w każdą środę i piątek zapraszam dzieci komunijne i kandydatów do bierzmowania.
 9. Zwrócił się do parafii były nasz parafianin, który obecnie nie mieszka w naszej parafii, jednakże ma groby na naszym cmentarzu. Gdyby ktoś chciał odpłatnie opiekować się tymi grobami to bardzo proszę o kontakt ze mną, ja przekażę numer telefony, aby ustalić szczegóły.
 10. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie dzisiaj na składkę inwestycyjną. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego, Państwu Szopińskim za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny, a na przyszły tydzień proszę o sprzątanie Państwo Lewandowskich; dziękuję za sprzątanie kościoła w Kozielcu Państwu Dobrowolskim i proszę o sprzątanie jeszcze raz na następną niedzielę. Dziękuję za kwiaty do ołtarza.
 11. Życzę wiele radości i miłego tygodnia. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz