XXVII Niedziela Zwykła 03.10.2021

  1. Dzisiaj XXVII Niedziela zwykła. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcę różańce dzieciom klas 3 przygotowującym się do I-szej komunii św. Bardzo proszę o dostarczenie deklaracji zgłoszeniowych rodziców dzieci klas 2 i 3 oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania. Do sakramentu bierzmowania mogą zgłaszać się młodzież od klas 7 i starsi do 15 października.
  2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. Faustyny Kowalskiej, w środę św. Brunona, a czwartek NMP Różańcowej.
  3. Serdecznie zapraszam na modlitwę różańcową codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30. W sposób szczególny w każdą środę i piątek zapraszam dzieci komunijne i kandydatów do bierzmowania.
  4. W czwartek przypada 7-mu dzień miesiąca w kościele parafialnym Msza św. o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela o godz. 20.00. Serdecznie zapraszam. Intencje o zdrowie można przynosić do zakrystii przed Mszą św. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej.
  5. Informuję, że od piątku do wtorku nie będę obecny w parafii. Proszę wszelkie sprawy załatwić do czwartku włącznie, a w czasie mojej nieobecności w razie potrzeby kapłana do chorego lub pogrzebu kontaktować się z księdzem proboszczem ze Strzelec Górnych lub Kotomierza.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Papieski. Po Mszach św. zbiórka do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia dla zdolnej, a niezamożnej młodzieży. W naszej parafii składka na cele inwestycyjne.
  7. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego, Państwu Malanowskim za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny, a na przyszły tydzień proszę o sprzątanie Państwo Szopińskich; dziękuję za sprzątanie kościoła w Kozielcu i proszę o sprzątanie jeszcze na następną niedzielę. Dziękuję za kwiaty do ołtarza. Dziękuję Panu Andrzejowi Kobiela z pracę wykonaną na plebanii oraz Panu Ryszardowi Mrówka za prace wykonane przy kościele. Dziękuję Państwu Michalik za kwiaty przy obejściu plebanii.
  8. W tym tygodniu odbył się pogrzeb Lecha Gwit. Polecajmy zamarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  9. Życzę wiele radości i miłego tygodnia. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz