XXV Niedziela Zwykła 19.09.2021

 1. Dzisiaj XXV Niedziela zwykła. W minioną niedzielę przeżywaliśmy Beatyfikację Kard. St. Wyszyńskiego oraz Matki Czaskiej. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w „Wieczornicy” w kościele Św. Marii Magdaleny oraz naszej Scholii Parafialnej za przygotowanie tego modlitewnego spotkania.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek Św. Mateusza, a w czwartek
  Św. O. Pio. Serdecznie zapraszam na Nowennę do MBNP w środę oraz na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek po wieczornej Mszy św.
 3. Na przyszła niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 przeżywać będziemy Rocznicę Komunii Św. dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I-szej komunii św. Spotkanie dla tych dzieci w piątek po wieczornej Mszy św. ok. godz. 17.30.
 4. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej komunii św. z klas 2 za tydzień w niedzielę 26 września po Mszy św. o godz. 12.00.
 5. Bydgoski „Katolik” organizuje od października kursy przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty i matury. Zainteresowanych proszę o skontaktowanie się ze szkołą.
 6. Parafia Św. Maksymiliana w Bydgoszczy organizuje Katechezę Przedmałżeńską z nauką tańca. Informacje znajdziemy na plakacie w gablocie kościoła parafialnego lub na stronie internetowej parafii Św. Maksymiliana.
 7. Przypominam o przedłużaniu ważności grobów po okresie 20 lat od ostatniego pochówku lub informację w przypadku chęci likwidacji grobu i zwolnienia miejsca na naszych cmentarzach.
 8. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Dziękuję naszym Parafiankom za sprzątanie kościoła parafialnego, Państwu Lewandowskim za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny, a na przyszły tydzień proszę o sprzątanie Państwo Kobiela; Państwu Siekierkowskim za sprzątanie kościoła w Kozielcu i proszę o sprzątanie na następne dwie niedziele Państwo Szymańskich. Dziękuję za kwiaty do ołtarza oraz udekorowanie kapliczki przy kościele w Kozielcu. W czasie ostatniej zbiórki na Afganistan zebraliśmy 350zł, ofiary przekazałem już na w/w cel. Serdecznie dziękuję.
 9. Życzę miłego tygodnia. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz