XXIV Niedziela Zwykła 17.09.2023

 

  1. Dzisiaj XXIV niedziela zwykła. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci kl. III komunijnych i ich Rodziców w kościele parafialnym.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek Św. Stanisława Kostkę – patrona młodzieży, za którą modlić się będziemy podczas wieczornej Mszy św., w czwartek święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, a w sobotą św. O. Pio.
  3. W związku z pracami konserwatorskimi Msze św. w tygodniu w poniedziałek, środa, czwartek i piątek w kościele Św. Marii Magdaleny, we wtorek w Kozielcu, a sobotę w kościele parafialnym wyjątkowo o godz. 18.00. (nie będzie Mszy św. o godz. 17.00).
  4. Jako parafia otrzymaliśmy podziękowania od s. Kasjany z Wychowankami za zorganizowanie akcji pomocy dzieciom z Placówki w Tobolnie i przekazanie artykułów szkolnych oraz środków pieniężnych, za które zostały zakupione plecaki i brakujące przybory szkolne. Dziękuję osobą, które zainicjowały tą akcję oraz wszystkim, którzy włączyli się i przynieśli przybory szkolne oraz złożyli ofiary na ten cel. Podobne podziękowania otrzymaliśmy od Pani Prezes Wiolety Górskiej i Wolontariuszy Stowarzyszenia „Łatwo Pomagać” za włączenie się w akcję pomocy dzieciom z onkologii bydgoskiej podczas tegorocznych dożynek. Wszystkim, jako proboszcz serdecznie dziękuję za wrażliwość serca i pomoc.
  5. W minioną niedzielę przeżywaliśmy dziękczynienie za tegoroczne zbiory, nasze parafialne dożynki. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w Mszy św. oraz zasiedli do wspólnego stołu. Przygotowanie tego dziękczynienia nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie wielu osób. Dziękuję kapłanom sprawującym Eucharystie i br. Andrzejowi z Chełmszczonki, służbie liturgicznej, p. Organistce i Scholii Parafialnej, wszystkim osobą tak licznie zaangażowanym w sprzątanie kościoła i przygotowanie go naszej uroczystości. Dziękuję Sołtysom naszej parafii i przedstawicielom wiosek za przygotowanie wieńców dożynkowych i zaangażowanie, dziękuję rolnikom i wszystkim, którzy złożyli ofiary na organizację tegorocznych dożynek, dziękuję wszystkim, którzy udostępnili namioty, ławki, a przed wszystkim za przygotowanie tego miejsca oraz posprzątanie po zakończonych dożynkach. Dziękuję wszystkim rolnikom, którzy przyjechali sprzętem rolniczym i maszynami oraz wszystkim motocyklistom, szczególnie z Łobżenicy. Dziękuję osobą, które zajęły się gastronomią: Panom przygotowującymi potrawy z grilla, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Kusowa. Dziękuję za przygotowanie bigosu, ziemniaków kręconych, gofrów, chleba ze smalcem, ogórków. Dziękuję p. Januszewskiemu za przygotowanie pieczonego prosiaka i osobom, które zajęły się przygotowaniem i rozdzielaniem, właścicielom piekarni w Dobrczu za ufundowanie chleba. Wszystkim fundatorom i ofiarodawcom, którzy przynieśli tak licznie potrawy na wspólny stół. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia tego pięknego dnia w naszej wspólnocie i wszystkim, którzy w nim uczestniczyli.   
  6. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii, szczególnie za ofiary na cele remontowe. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Parafianom z bloku w Trzęsaczu i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Michalik. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Siekierkowskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Widurskich. Za wszelką życzliwość i pomoc składam serdeczne podziękowania. (intencje)
  7. Z naszej Rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności Śp. Waldemara Liszkiewicza z Włók. Polecajmy Go i wszystkich zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny……                            

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz