XXIV Niedziela Zwykła 12.09.2021

  1. Dzisiaj XXIV Niedziela zwykła. W naszej Ojczyźnie stajemy pełni wdzięczności za dar Beatyfikacji ks. kard. St. Wyszyńskiego oraz Matki Róży Czaskiej. Z tej okazji bardzo serdecznie zapraszam na WIECZORNICĘ poświęconą ks. kard. Wyszyńskiemu dzisiaj w naszym zabytkowym kościele Św. Marii Magdaleny o godz. 18.00.
  2. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy w naszej parafii dziękczynienie za zbiory – Dożynki. Serdecznie dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę oraz bardzo miłe spotkanie przy stole. Dziękuję za przygotowanie wieńców dożynkowych, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie spotkania po Mszy św., za przyniesione dary na stół, za ufundowanie dmuchawca dla dzieci, za przyjazd sprzętem rolniczym oraz złożone ofiary od indywidualnych rolników z tej okazji. W ramach zbiórki i loterii stowarzyszenia „Łatwo Pomagać” zebraliśmy na dzieci z onkologii bydgoskiej 2891,14zł. Serdecznie dziękuję.
  3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Św. Jana Chryzostoma, we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża, w środę wspomnienie NMP Bolesnej, w czwartek św. Korneliusza i Cypriana, a w sobotę Św. Stanisława Kostkę, który jest Patronem w parafii Strzelcach Górnych. Z tej okazji ks. Proboszcz ze Strzelec organizuje w piątek o godz. 18.30 czuwanie dla młodzieży przed Świętem Św. Stanisława – patrona młodzieży.  
  4. W tym roku planujemy w naszej parafii bierzmowanie. Serdecznie zapraszam wszystkich, młodzież klas 8 i starszych, którzy chcą przygotować się do przyjęcia tego sakramentu na spotkanie w najbliższy piątek na godz. 18.30 do kościoła parafialnego. Natomiast rodziców dzieci I-szo komunijnych klas 3 zapraszam na spotkanie w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 również w kościele parafialnym. Jeżeli nic się nie zmieni to I-sz komunia tradycyjnie będzie w drugą niedzielę maja tj. 8. Maja 2022r. podczas Mszy św. o godz. 12.00. Natomiast rodziców dzieci klas 2 już dzisiaj zapraszam na spotkanie na następną niedzielę tj. 26 września również po Mszy św. o godz. 12.00.
  5. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie dzisiaj na składkę inwestycyjną. Dziękuję naszym Parafiankom za sprzątanie naszego kościoła parafialnego, Państwu Krasińskim za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny, a na przyszły tydzień proszę o sprzątanie Państwo Lewandowskich, Państwu Siekierkowskim za sprzątanie kościoła w Kozielcu i proszę jeszcze raz o sprzątanie na następną niedzielę. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na pomoc mieszkańcom Afganistanu. W czasie ostatniej zbiórki na poszkodowanych w powodziach i nawałnicach zabraliśmy 510zł, ofiary te już przekazałem na w/w cel.
  6. Wszystkim życzę miłej niedzieli i dziękuję za wszelkie dobro i każdą pracę. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz