Podziękowanie za zebrane plony 2021

Dożynki są dla rolników największym w roku świętem będącym ukoronowaniem ich całorocznego trudu.

W niedzielę 05 września o godz.12:00 w Naszej Parafii odbyła się Msza Św. dziękczynna za tegoroczne żniwa. Wieńce przyniesione przez delegacje sołectw przed rozpoczęciem liturgii, zostały poświęcone przez ks. Proboszcza, a po zakończonej Eucharystii nastąpiło święcenie pojazdów rolniczych po czym wszyscy zasiedliśmy do wspólnego stołu.

Serdecznie dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę oraz bardzo miłe spotkanie przy stole. Dziękuję za przygotowanie wieńców dożynkowych, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie spotkania po Mszy św., za przyniesione dary na wspólny stół, za ufundowanie dmuchawca dla dzieci, za przyjazd sprzętem rolniczym i przyjazd motocyklistów z KMT Łobżenica oraz złożone ofiary od indywidualnych rolników z tej okazji. Bóg zapłać.

Bogu niech będą dzięki za ten wspólny czas i NASZĄ WSPÓLNOTĘ