XX Niedziela zwykła 20.08.2023

1. Dzisiaj XX niedziela zwykła.

2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek św. Piusa X, papieża; we wtorek NMP Królowej, w środę Św. Róży z Limy, w czwartek Św. Bartłomieja; w sobotę NMP Częstochowskiej.

3. W związku z pracami konserwatorskimi Msze św. w tygodniu w poniedziałek, środa, czwartek, piątek w kościele Św. Marii Magdaleny, we wtorek w Kozielcu, a w sobotę w kościele parafialnym.

4. Do niedzieli 3 września można przynieść przybory szkolne, które przekażemy dzieciom z Topolna z początkiem roku szkolnego. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy do puszki ofiary na ten cele. Zostało zebrane 526zł. Serdeczne Bóg zapłać.

5. Informuję, że 8 września przeżywać będziemy odpust katedralny w naszej diecezji ku czci MB Pięknej Miłości pod przewodnictwem ks. bp. Krzysztofa Włodarczyka. Msza św. o godz. 12.00 z udziałem pielgrzymów, a o godz. 18.00 suma odpustowa.

6. Dożynki parafialne przeżywać będziemy w tym roku 10 września podczas Mszy św. o godz. 12.00, a później wspólne świętowanie przy stole przy kościele. Już dzisiaj gorąco zapraszam, a poszczególne wioski proszę o przygotowanie wieńców dożynkowych.

7. Poświęcenie tornistrów oraz przyborów szkolnych przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 3 września podczas Mszy św. o godz. 12.00.

8. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii, szczególnie w ubiegłą niedzielę na składkę remontową. Dziękuję jednej Rodzinie z Trzeciewca za indywidualną ofiarę na ten cel. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP zbieraliśmy ofiary na pomoc Słoweńcom, zebraliśmy 1160zł, które przekazałem na w/w cel. Serdecznie dziękuję za włączenie się w tą zbiórkę.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafianom oraz za kwiaty do ołtarza. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Annie i Grzegorzowi Hyjek i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Angelikę i Stanisława Sudoł. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu p. Zycie Baran i proszę o sprzątanie za tydzień p. Elżbietę Michałek. Dziękuję za kwiaty do naszych kościołów i za każdą pomoc. Wszystkim życzę miłego tygodnia, a wypoczywającym dobrej pogody. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz