XIX Niedziela Zwykła 13.08.2023

  1. Dzisiaj XIX niedziela zwykła. Dzisiaj przypada 13-sty dzień, w miesiącach objawień MB w Fatimie. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo fatimskie na godz. 20.00 przy figurze MB przed kościołem parafialnym.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek św. Maksymiliana, w środę Św. Stefana, a w czwartek św. Jacka.
  3. W związku z pracami konserwatorskimi Msze św. w tygodniu w środa, czwartek, piątek w kościele Św. Marii Magdaleny, we wtorek Uroczystość, jak w niedzielę, a w poniedziałek i sobotę w kościele parafialnym.
  4. We wtorek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. To jedno z najstarszych świąt maryjnych w Kościele katolickim. Często nazywane jest też świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. w naszej parafii, jak w niedzielę o godz. 8.00, 9.30 i 12.00. Przypominam, że dla wierzących jest to dzień, w którym powinni uczestniczyć we Mszy św., jak w każdą niedzielę. W tym dniu w kościołach święci się zioła i kwiaty. Święcenie na zakończenie każdej Mszy św.
  5. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na przybory szkolne dla dzieci z Domu Dziecka w Topolnie. A do niedzieli 3 września będzie też można przynieść przybory szkolne, które przekażemy dla tych dzieci z początkiem roku szkolnego. Serdecznie zapraszam do włączenia się w tą akcję przez złożenie ofiary lub zakup przyborów szkolnych.
  6. Informuję, że nasza parafia została odznaczona przez Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Medalem „Heredias Saeculorum” za Remont Kościoła w Kozielcu. (tekst)
  7. W tym tygodniu zostały wypiastowane i zaimpregnowane słupki ogrodzenia na cmentarzu parafialnym. Dziękuję za pomoc w tej pracy p. Tadeuszowi Rachfalskiemu oraz p. Henrykowi Wojtaszek
  8. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii, szczególnie za ofiary składane dzisiaj na cele remontowe. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafialnego p. Angelice Fac i p. Barbarze Marciniak oraz za kwiaty do ołtarza. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Krzewickich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Annę i Grzegorza Hyjek. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu p. Zycie Baran i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Dziękuję za kwiaty do naszych kościołów i za każdą pomoc. Wszystkim przeżywającym czas wakacji i urlopów życzę miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz