XX Niedziela zwykła 15.08.2021

1. Dzisiaj XX Niedziela zwykła w którą przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w wtorek Św. Jacka, w piątek Św. Bernarda, w sobotę Św. Piusa X, papieża.

3. Informuję, że od poniedziałku do czwartku nie będę obecny w parafii. W razie potrzeby kapłana do chorego lub pogrzebu bardzo proszę kontaktować się z księdzem Proboszczem ze Strzelec Górnych (Tel. 52 381 70 95). Z racji mojej nieobecności w tym tygodniu nie będzie Mszy św. w poniedziałek, wtorek i czwartek.

4. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz umycie okien w kościele parafialnym, dziękuję za kwiaty do ołtarza; Państwu Wardowskim za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny, a na przyszły tydzień proszę o sprzątanie Państwo Fac. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Państwu Bigaj i proszę o sprzątanie jeszcze raz na przyszły tydzień.

5. Planujemy na koniec sierpnia zakładać nową podbitkę oraz orynnowanie kościoła parafialnego. W minionym tygodniu zakupiłem potrzebne materiały. Koszt wyniósł prawie 9 tyś. złotych. Dziękuję jednej rodzinie z naszej parafii za przekazanie na ten cel 1500zł. Gdyby ktoś chciał wspomóc tą inwestycję z góry serdecznie dziękuję. Na ten cele będzie przeznaczona składka inwestycyjny w miesiącu wrześniu. Udało się w tym tygodniu we własnym zakresie oczyścić z farby główne drzwi do kościoła parafialnego, dziękuję Panu Dariuszowi Strzelczykowi za prace przy renowacji i naprawie.

6. Dziękuję za wszelką pomoc i każdą życzliwość, której doświadczam. Wszystkim życzę miłego tygodnia. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz