XX Niedziela zwykła 14.08.2022

1. Dzisiaj XX Niedziela Zwykła.

2. W poniedziałek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. To jedno z najstarszych świąt maryjnych w Kościele katolickim. Często nazywane jest też świętem Matki Bożej Zielnej. Każdy wierzący w ten dzień ma obowiązek uczestnictwa we Mszy św. W naszej parafii Msze św. jak w każdą niedzielę o godz.: 8.00, 9.30 i 12.00. W tym dniu w kościołach święci się zioła i kwiaty. Święcenie na zakończenie każdej Mszy św.

3. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy jeszcze: we wtorek św. Stefana Węgierskiego, w środę św. Jacka, a w sobotę św. Bernarda opata i doktora kościoła.

4. Trwają prace remontowe w kościele parafialnym, gorąco proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła w piątek o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu rozpoczęliśmy rozsypywanie kamienie przy kościele w Kozielcu. W tym tygodniu przywiozą pozostałą część kamienia i prace zostaną zakończone. Wyrażam swoje ogromne podziękowanie i wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się i wykonali tę pracę oraz jeszcze raz dziękuję za przekazane ofiary na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać.

6. Przypominam, że dożynki parafialne będą w naszej parafii 11 września o godz. 12.00. Informację tę przypomnę jeszcze z początkiem września, ale już dziś serdecznie zapraszam do wspólnego świętowania.

7. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła parafialnego wszystkim naszym Parafiankom; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Lewandowskich i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Kobiela; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Hannie Burczyńskiej i proszę o sprzątanie za tydzień jeszcze raz. Dziękuję również za kwiaty do naszych kościołów oraz składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie dzisiaj na składkę inwestycyjną oraz każdą pomoc i życzliwość. Serdeczne Bóg zapłać.

8. Wszystkim którzy przeżywają czas wakacji i urlopów życzę dobrej pogody oraz miłego i bezpiecznego wypoczynku. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz