XIX Niedziela Zwykła 07.08.2022

  1. Dzisiaj XIX Niedziela Zwykła.
  2. Dzisiaj przypada 7 dzień miesiąca i w naszej parafii modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00. Intencje o zdrowie można przynosić przed Mszą św. do zakrystii. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. W minionym tygodniu gościliśmy w naszej parafii pielgrzymów z gdańskiej pieszej pielgrzymki. Serdecznie dziękuję za przygotowaną gościnę na terenie Vitroflory oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie poczęstunku pielgrzymom.
  4. Informuję, że nie będą obecny w tym tygodniu w parafii do soboty włącznie. W związku z tym od poniedziałku do środy nie będzie Mszy św., w czwartek w kościele św. Marii Magdaleny Msze św. odprawi O. Sławomir z Chełmszczonki, a w piątek i sobotę w kościele parafialnym ks. Andrzej Poteracki z Kotomierza. W razie potrzeby kapłana do chorego lub pogrzebu proszę kontaktować się z kapłanami z sąsiedniej parafii.
  5. Trwają prace remontowe w kościele parafialnym, gorąco proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła na niedzielę w piątek o godz. 18.00.
  6. W tym tygodniu został zakupiony kamień do rozsypania opaski przy kościele w Kozielcu. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy złożyli na ten cel ofiarę oraz p. Ryszardowi Mrówce, który zainicjował i zajął się tą inwestycją. Już dzisiaj dziękuję tym wszystkim, którzy deklarowali pomoc przy rozkładaniu włókniny i rozsypywaniu kamienia. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. Informuję, że dożynki parafialne w naszej parafii odbędą się 11 września, podczas Mszy św. o godz. 12.00 dziękować będziemy za tegoroczne zbiory i prosić o Błogosławieństwo dla wszystkich pracujących na roli. Już dziś zwracam się z prośbą o przygotowanie wieńców dożynkowych od poszczególnych wsi naszej parafii. Zapraszam również, aby przyjechać sprzętem rolniczym, który po Mszy św. poświęcimy. A tradycyjne po Mszy św. spotkanie przy stole na które serdecznie zapraszam. Niech to będzie dzień w którym przez modlitwę wyrazimy wdzięczność Panu Bogu, ale i szacunek dla tych wszystkich którzy pracują na roli. Tradycyjne zapraszam na kiełbaskę i karkówkę z grilla, a każdy kto może niech również przyniesie co może na wspólny stół. Dla dzieci będzie dmuchany zamek a dla wszystkich niespodzianka Proboszcza.
  8. Dziękuję za sprzątanie w tym tygodniu kościoła parafialnego naszym Parafiankom; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Kazmierczak i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Lewandowskich; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Zynajdzie Ignaczak i proszę o sprzątanie za tydzień p. Hannę Burczyńską. Dziękuję również za kwiaty do naszych kościołów oraz składane ofiary na potrzeby naszej parafii i wszelką pomoc i życzliwość. W przyszła niedzielę składka inwestycyjna.
  9. Wszystkim którzy przeżywają czas wakacji i urlopów życzę dobrej pogody oraz miłego i bezpiecznego wypoczynku. (intencje)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz