XIX Niedziela Zwykła 08.08.2021

  1. Dzisiaj XIX Niedziela zwykła. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszki dla poszkodowanych w nawałnicach w Polsce i Europie.
  2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Św. Teresę Benedyktę od Krzyża, w środę Św. Klarę, w sobotę Św. Maksymiliana, a w przyszła niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
  3. W tym tygodniu zakończyliśmy remont w kościele w Kozielcu. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w sprzątanie i przygotowanie kościoła oraz skoszenie trawy. W tym tygodniu już we wtorek będzie Msza św. wieczorna o godz. 17.00 oraz w niedzielę o godz. 9.30. W gablocie jest nowa lista sprzątania kościoła w Kozielcu. Już dziś dziękuję wszystkim, którzy się angażują w sprzątanie kościoła oraz przynoszą kwiaty do ołtarza.
  4. W piątek 13 sierpnia zapraszam serdecznie na Nabożeństwo Fatimskie przy figurze przed kościołem parafialnym na godz. 20.00
  5. W najbliższą sobotę 14 sierpnia w Gądeczu w Gospodarstwie Agroturystycznym Olszynki o godz. 13.00 odprawię Msza św. polowa dla Rolników. Serdecznie zapraszam, a po zakończonej Mszy św. Święto Chleba, Miodu i Sera oraz Piknik Rodzinny. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam. Dożynki parafialne będą 5 września o godz. 12.00.
  6. Przypominam, o obowiązującej prolongacie za miejsce na cmentarzu na okres 20 lat. Coraz więcej osób pyta mnie o miejsce na górnej części naszego cmentarza, a są tam groby zaniedbane oraz po upływie 20 lat, około 30 miejsc oraz w dolnej części około 20 miejsc. Bardzo proszę, aby dysponenci tych grobów skontaktowali się ze mną, bo zgodnie z obowiązującymi przepisami groby takie można ponownie wykorzystać, a nie chciałbym likwidować grobu bez uzgodnienia tego z rodziną lub decydentem miejsca. Pod koniec września przed Wszystkim Świętymi na tych grobach umieszczę prośbę o kontakt ze mną dla osób nie zamieszkałych w naszej parafii, a nawiedzających te groby. Przypominam, również, że przy wymianie pomnika należy do biura parafialnego dostarczyć szkic nowego pomnika od kamieniarza z wymiarami grobów oraz wizualizacją, a także proszę, aby bez uzgodnienia nie zakładać kostki, sadzić drzew lub krzewów przy grobach.
  7. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, szczególnie dzisiaj na składkę inwestycyjną. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego; Państwu Lewandowskim za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny, a na przyszły tydzień proszę o pomoc w sprzątaniu Państwo Wardowskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu i na najbliższe dwie niedzielę proszę o sprzątanie Państwo Bigaj.
  8. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Mieczysław Fedek z Włók. Pogrzeb odbył się w miniony poniedziałek, a Msza św. w Jego intencji będzie w czwartek o godz. 17.30 w kościele filialnym we Włókach.
  9. Wszystkim życzę miłego tygodnia, a przeżywającym wakacji i urlopy dobrego wypoczynki i pięknej pogody. (intencje)

Bartosz Wojtaszek
proboszcz