XVII Niedziela Zwykła 28.07.2019

 1. Przeżywamy dzisiaj XVII niedziela zwykła. Poświęcenie pojazdów po Mszy św. o godz. 12.00. 
 2. W każdą środę zapraszam na Msze św. z nowenną do MBNP, a w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 3. W tym tygodniu przypada I-szy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.30. Chorych z komunią świętą odwiedzę w piątek od godz. 8.00. W sobotę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Róż Różańcowych w Kozielcu, a od godz. 16.30 adoracja NS z racji pierwszej soboty miesiąca w kościele parafialnym.
 4. Próba scholi w sobotę o godz. 10.00. 
 5. Zapraszam do zapisania się na pielgrzymki organizowanie przez naszą parafię. W październiku – 4-dniowa do Łagiewnik, Tyńca, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Krakowa, Oświęcimia, Częstochowy i Torunia i w kwietniu – 9-dniowa do Medjugori oraz Chorwacji. 
 6. Informuję, że wykonano inwentaryzację naszego cmentarza parafialnego we Włókach i Kozielcu i jest on umieszczony na naszej stronie internetowej pod zakładką „Cmentarze”.
 7. W związku z tym bardzo proszę, aby sprawdzić, czy wszystkie dane na stronie internetowej są właściwe, tj.  
 • czy są właściwie zapisane dane pochowanych,  
 • czy zgadzają się daty  
 • czy wszyscy pochowani są dopisani do grobu, 
 • czy są właściwie zaznaczone przedłużenia ważności grobu  
 • są groby, o których nie ma żadnych informacji o pochowanych lub informacje są niepełne 

Bardzo proszę o zgłaszanie się do mnie w celu wyjaśnienia ewentualnych nieścisłości i braków. Proszę również o zapoznanie się z regulaminem cmentarza, który został zatwierdzony przez Radę Parafialną i obowiązuje wszystkich, którzy przebywając na terenie cmentarza, a także posiadają na nim groby. 

      8.W czwartek w nasze parafii będziemy gościli pielgrzymów z pieszej pielgrzymki z Gdańska. Bardzo proszę, aby osoby, które się zdeklarowały i wszystkie osoby chętne do pomocy, aby przyjechały do świetlicy we Włókach na godz. 13.00/13.30. 

      9.Informuję, że dożynki w naszej parafii będziemy przeżywali w niedzielę 25 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 12.00. Proszę o przygotowanie wieńców. Można też zamawiać intencje dziękczynne za zbiory od poszczególnych wsi naszej parafii. 

      10.Dziękuję za ofiary składane indywidualnie w zakrystii oraz na składkę w czasie Mszy św. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę miłej niedzieli oraz szczęśliwych wakacji(intencje)

 

Zapowiedzi Przedślubna 

Zapowiedź 1 

 • Michał, Marek Wałdoch, Rzym-Kat., zam. Parafia MB Królowej Polski we Włókach 
 • Adrianna Gurtatowska, Rzym-Kat., zam. Parafia Św. Jadwigi w Bydgoszczy 

 

Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz