XVII Niedziela zwykła 26.07.2020

1. Dzisiaj XVII Niedziela zwykła.

2. Przypominam, że od tego tygodnia wznawiamy Msze św. w kościele filialnym Św. Marii Magdaleny. Msze będą odprawiane w czwartek o godz. 17.00 oraz w niedzielę o godz. 8.00. Jednocześnie informuję, że w tym tygodniu w piątek Msza św. wieczorna o godz. 17.00 będzie również w kościele Św. Marii Magdaleny z racji, iż wcześniej o godz. 16.00 w tym kościele będzie ślub.

3. Podobnie jak w ubiegłym roku 1 sierpnia około godz. 13.00 naszą Parafię nawiedzi grupa pielgrzymów z Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jednakże ze względów na panującą pandemię grupa pielgrzymów będzie ograniczona i w tym roku wyjątkowo wszyscy pielgrzymi na postój obiadowy zatrzymają się w Vitroflorze. Zachęcam wszystkie osoby zaangażowane w latach ubiegłych w przyjęcie pielgrzymów o przyjazd do Vitroflory oraz modlitwę w intencji pielgrzymujących w tym roku do Częstochowy.

4. Zapraszam na Msze św. z racji I-szej soboty miesiąca o godz. 9.00 do kościoła parafialnego. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a po niej wystawienie NS, medytacja oraz różaniec. Przed Mszą św. możliwość spowiedzi.

5. W parafii NSPJ w Bydgoszczy organizowany jest weekendowy wakacyjny kurs przedmałżeński w daniach 14-16 sierpnia. Bardzo proszę, aby osoby, które pragną w najbliższym czasie zawrzeć sakrament małżeństwa, a wcześniej nie ukończyły wspominanego kursy, aby skorzystały z tej możliwości. Informacje na plakacie w gablocie.

6. Dziękuję wszystkim za udział w Mszy św. odpustowej w kościele Św. Marii Magdaleny, dziękuję za przygotowanie kościoła, sprzątanie i kwiaty do ołtarz, oprawę muzyczną oraz przygotowanie uroczystej liturgii.

7. Przeżywamy wakacje i urlopy. Pamiętajmy, aby w tym czasie uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.

8. W poniedziałek o godz. 9.30 chcielibyśmy malować okna w kościele w Kozielcu. Wszystkich chętnych, którzy mają czas i mogą pomóc w tej pracy serdecznie zapraszam.

9. Dziękuję za składany ofiary na cele budowlane i remontowe. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję z sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Państwu Lewandowski i zarazem proszę o sprzątanie kościoła na następna niedzielę Państwo Sopońskich. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego, kwiaty do ołtarza oraz wszelką życzliwość. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz