XVI Niedziela Zwykła 19.07.2020

  1. Dzisiaj XVI Niedziela zwykła. Liturgia przestrzega nas przed złem, które nieustannie wkracza w nasze życie i potrzeba, abyśmy byli czujni.
  2. W tym tygodniu w środę przeżywamy święto Św. Marii Magdaleny. Serdecznie zapraszam na Msze św. odpustową w środę do kościoła Św. Marii Magdaleny na 18.00, którą odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Robert Szczepański. W tym dniu nie będzie już Mszy św. o godz. 17.00 w kościele parafialnym. Poproszę o posprzątanie i przystrojenie kościoła na dzień odpustu. Jednocześnie informuję, że od przyszłej niedzieli wracamy do odprawiania Mszy św. w kościele Św. Marii Magdaleny jak przed pandemią. W czwartek o godz. 17.00 i w niedzielę o godz. 8.00. W kościele w Kozielcu trwają jeszcze prace konserwatorskie i remontowe.
  3. W tym tygodniu w sobotę wspominamy św. Jakuba i św. Krzysztofa patrona wszystkich kierowców i podróżujących. W ten dzień Msza św. wieczorna o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich kierowców wszelkich pojazdów, a po Mszy św. święcenie pojazdów na parkingu przed kościołem. Nie będzie już w ten dzień Mszy św. o godz. 17.00.
  4. Podobnie jak w ubiegłym roku 1 sierpnia około godz. 13.00 naszą Parafię nawiedzi grupa pielgrzymów z Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jednakże ze względów na panującą pandemię grupa pielgrzymów będzie ograniczona i w tym roku wyjątkowo wszyscy pielgrzymi na postój obiadowy zatrzymają się w Vitroflorze. Zachęcam wszystkich do modlitwy w intencji pielgrzymujących w tym roku do Częstochowy.
  5. Przeżywamy wakacje i urlopy. Pamiętajmy, aby w tym czasie uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.
  6. Dziękuję za składany ofiary na składkę, w ubiegłym tygodniu podczas składki inwestycyjnej zebraliśmy 2230zł na cele budowlane i remontowe. Serdeczne Bóg zapłać. Od poniedziałku rozpoczynamy tynkowanie ścian wewnątrz plebanii. Dziękuję za wszelką pomoc, każdą ofiarę i modlitwę ofiarowaną w intencji naszej parafii. Dziękuję za sprzątanie kościoła i wszelką pomoc, szczególnie w czasie mojej nieobecności. Serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim życzę miłej niedziele, szczęśliwego całego tygodnia i dobrej pogody. (intencje)
  7. W minionym tygodniu 15 lipca wspominaliśmy 1 rocznicę śmierci ks. Grzegorza Lewandowskiego, byłego proboszcz naszej parafii. Polecajmy naszego kapłan i wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz