XV Niedziela zwykła 16.07.2023

1. Dzisiaj XV niedziela zwykła.

2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy we wtorek Św. Szymona z Lipnicy, prezbitera, w Czwartek Bł. Czesława, prezbitera i w piątek Św. Apolinarego, biskupa i męczennika.

3. W związku z pracami konserwatorskimi Msze św. w tygodniu poniedziałek, środa, czwartek , piątek, sobotę w kościele Św. Marii Magdaleny, we wtorek w Kozielcu.

4. W sobotę przypada święto Św. Marii Magdaleny patronki naszego zabytkowego kościoła we Włókach. Serdecznie zapraszam na Msze św. odpustową na godz. 17.00. (nie jest to Msza św. niedzielna). W tym dniu nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym.

5. W tym tygodniu udało się odmalować dolną część kościoła parafialnego, dziękuję za wykonaną pracę p. Andrzejowi Kobiela i pracownikom Jego Firmy. Dziękuję również p. Jakubowi Wygnaniec za pracę koparką przy plebanii. Dziękuję również za wykonanie nowej komody do zakrystii kościoła parafialnego p. Bartoszowi Darnowskiemu i p. Marcinowi Kowalewskiemu. Dziękuję również za prace wykonane przy kościele w Kozielcu.

6. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii, szczególnie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Dziękuję wszystkim Parafiankom za sprzątanie kościoła parafialnego i gorąco proszę o pomoc w sprzątaniu w tym tygodniu w piątek o godz. 18.00. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Malanowskich i proszę o sprzątanie z tydzień na sobotni odpust Rodzinę Szopińskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Bigaj i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Dziękuję za kwiaty do naszych kościołów, za ich ułożenie oraz każdą serdeczność. Wszystkim przeżywającym czas wakacji i urlopów życzę miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek proboszcz