XIV Niedziena zwykła 9.07.2023

1. Dzisiaj XIV niedziela zwykła.

2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy we wtorek Św. Benedykta, a w środę Św. Brunona.

3. W czwartek przypada 13-sty dzień w miesiącach objawień MB w Fatimie. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo fatimskie na godz. 20.00 przy figurze Matki Bożej przed kościołem parafialnym.

4. W związku z pracami konserwatorskimi Msze św. w tygodniu poniedziałek, środa, czwartek , piątek w kościele Św. Marii Magdaleny, we wtorek w Kozielcu, a w sobotę w kościele parafialnym.

5. Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę dobrej pogody i miłego wypoczynku.

6. Dziękuję za wykonaną pracę w tym tygodniu na rzecz naszej parafii. Dziękuję za wymianę popękanych cegieł przed kościołem w Kozielcu p. Tomaszowi Dobrowolskiemu, p. Mieczysławowi Bieńkowskiemu, p. Zbigniewowi Michalskiemu i p. Waldemarowi Goliszewskiemu. Po niedzieli cały przód kościoła zostanie jeszcze przeszlifowany. Dziękuje również wszystkim Panom i Paniom, którzy w miniony poniedziałek rozsypywali kamyszek dookoła kościoła filialnego we Włókach oraz Firmie p. Andrzeja Kobiela za założenie kostki przy plebanii. Dziękuję każdemu za jakąkolwiek pomoc i pracę przy naszych kościołów.

7. Dziękuję za składane ofiary na składkę i konto parafii, szczególnie dzisiaj na składkę inwestycyjną. Dziękuję jednej Rodzinie z Kozielca za złożoną ofiarę na konto parafii oraz za składane ofiary osobiście na cele remontowe. Serdecznie dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła parafialnego naszym Parafiankom i Parafianom oraz za pomoc w przygotowaniu kościoła na nabożeństwo Św. Szarbela i niedzielę. W tym tygodniu planujemy jeszcze odmalowanie przy okazji remontu dolnej części kościoła parafialnego. Dlatego też gorąco proszę o pomoc w sprzątaniu w najbliższy piątek na godz. 18.00. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Kobiela i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Malanowskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Ewie Włodarczak i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Bigaj. Dziękuję za kwiaty do naszych kościołów, za ich ułożenie i każdą serdeczność i życzliwość – serdeczne Bóg zapłać. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek proboszcz