XIX Niedziela zwykła 9.08.2020

1. Dzisiaj XIX Niedziela zwykła.

2. W poniedziałek z racji mojej nieobecności Mszy św. nie będzie.

3. W czwartek przypada 13-ty dzień miesiąca. Serdecznie zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie na godz. 20.00 przy figurze Matki Bożej przed kościołem. Proszę o przyniesienie na nabożeństwo świec.

4. W sobotę 15 sierpnia przypada Uroczystości Wniebowzięcia NMP. W naszej parafii porządek Mszy św. jak w niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 12.00. Serdecznie zapraszam i przypominam, że udział we Mszy św. w tej uroczystości dla wszystkich katolików jest obowiązkowy. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół, kwiatów i warzyw, jako wyraz dziękczynienia Panu Bogu za wszelkie urodzaje.

5. W tym tygodniu przeżywaliśmy nabożeństwo o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela. Dziękuję wszystkim za udział i wspólną modlitwę oraz za dekorację i oprawę muzyczną wszystkim osobą grającym i śpiewającym. Serdeczne Bóg zapłać.

6. Przeżywamy wakacje i urlopy. Pamiętajmy, aby w tym czasie uczestniczyć w niedzielnej Mszy św.

7. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Czesławowi Dobrowolskiemu z Kozielca za inicjatywę i zebrane ofiary na remont kościoła w Kozielcu, a wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg Zapłać. Dziękuję również wszystkim osobom zaangażowanym w prace remontowe w kościele w Kozielcu: za malowanie i szklenie okien, mycie z zewnątrz kościoła, porządkowanie terenu, wyremontowanie kapliczki przed kościołem. Dziękuję również Pani Sołtys Kozielca za ufundowanie z funduszy sołectwa 4 ławek, które zostaną ustawione po remoncie przed kościołem. W tygodniu planujemy malowanie kościoła.

8. Dziękuję za składany ofiary na cele budowlane i remontowe na składkę szczególnie dzisiaj w niedzielę inwestycyjną. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję z sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Państwu Darnowskim i zarazem proszę o sprzątanie kościoła na następna niedzielę Państwo Hyjek. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego i ułożenie kwiatów (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz