XXIX Niedziela Zwykła 20.10.2019

 1. Przeżywamy dzisiaj XIX niedziela zwykła, która jest niedzielą misyjną. Pamiętajmy w naszej modlitwie o tych wszystkich, którzy zostawiają swój kraj ojczysty i wyjeżdżają w dalekie kraje, aby głosić Ewangelię. Po Mszy św. zbiórka do potrzeby misji.
 2. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30.
 3. W tym tygodniu w wspominamy: we wtorek Św. Jana Pawła II, w czwartek Św. Antoniego.
 4. W sobotę próba scholii dziecięco – młodzieżowej o godz. 10.00.
 5. Po Mszach św. można zamawiać intencje na rok 2020 oraz składać wymienianki. Kartki do wymienianek wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Proszę przynosić je po Mszach św. do zakrystii.
 6. Przypominam, że w dniu 30 października tj. w środę o godz. 11.00 przy naszej parafii odbędzie się zbiórka elektroodpadów. Dochód z tej zbiórki za przyzwoleniem kurii diecezjalnej przeznaczony jest na cele misyjne. W tym dniu będzie można przywieść w godzinach porannych na parking przed kościołem wszelkie zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne typu RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery itp.
 7. Wyjazd na pielgrzymkę w poniedziałek tj. jutro o godz. 4.30. Zbiórka przy kościele parafialnym.
 8. Planujemy z racji Uroczystości Wszystkich Świętych w przeddzień 31 października tj. w czwartek zorganizować bal Wszystkich Świętych. Zapraszam dzieci i młodzież, aby przebrały się za różnych Świętych i przyszły na Msze św. wieczorną, a po niej spotkanie w świetlicy we Włókach. Osoby chętne proszę, aby zgłaszały za kogo chcą się przebrać do mnie lub pani katechetki Patrycji Ośmiałowskiej w SP w Kozielcu.
 9. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. w czwartek, piątek i sobotę. Z racji mojego pobytu w szpitalu w tych dniach w razie pogrzebu lub potrzeby kapłana proszę kontaktować się z proboszczami z sąsiednich parafii.
 10. Przy wyjściu z kościoła można zakupić chorągiewki do dekoracji grobów z okazji Wszystkich Świętych. Ofiary zbierane przez rozprowadzających przeznaczymy na organizowany na wiosnę Dzień Dziecka. Koszt zakupu chorągiewki wynosi złotówkę.
 11. Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc i składane ofiary na ten cel parafialne i remontowe. W ubiegłym tygodniu na składkę inwestycyjną zabraliśmy 1992zł, a na Dzieło Nowego Tysiąclecia 340zł. Bóg zapłać. Dziękuję również za ofiary składane z racji przedłużenia ważności grobów. Dziękuję również za ofiary na kwiaty oraz sprzątanie wszystkich kościołów. (intencje)

 Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz