XIV Niedziela zwykła 3.07.2022

1. Dzisiaj XIV Niedziela Zwykła.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w: poniedziałek św. Elżbietę Portugalską; w środę bł. Teresę Ledóchowską; w piątek św. Jana z Dukli.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

4. Pod koniec miesiąca jedna z naszych parafianek udaje się na pielgrzymkę do św. Ignacego Loyoli, gdyby ktoś chciał można przekazać intencje – można je przynieść do zakrystii.

5. W czwartek przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii. W ten dzień nie będzie Mszy św. wieczornej. W związku z rozpoczętym remontem prezbiterium w kościele parafialnym do odwołanie nie będzie żadnych transmisji z nabożeństw w naszym kościele.

6. Rozpoczęły się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę z Diecezji Bydgoskiej. Bliższe informacje znajdziemy na plakacie w gablocie w kościele parafialnym i na stronie diecezji bydgoskiej.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego p. Angelice i p. Barbarze; dziękuję za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Kalinowskim i proszę o sprzątanie w tym tygodniu Rodzinę Zwara; dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Jadaś i proszę jeszcze raz o sprzątanie na przyszły tydzień. Dziękuję z każdą pracę wykonaną przy kościele i na plebanii. Na przyszły tydzień składka inwestycyjna, która również będzie przeznaczona w całości na budowę ołtarz św. Szarbela. Serdeczne Bóg zapłać.

8. Wszystkim którzy przeżywają czas wakacji i urlopów życzę dobrej pogody oraz miłego i bezpiecznego wypoczynku. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz