XIII Niedziela Zwykła 28.06.2020

  1. Dzisiaj XIII Niedziela zwykła. Liturgia zachęca nas, abyśmy w naszym życiu kochali Chrystusa ponad wszystko i potrafili okazywać miłość drugiemu człowiekowi ze względu na miłość do Jezusa. Rozpoczęliśmy wakacje i urlopy pamiętajmy w tym czasie o uczestnictwie w niedzielnych Mszach św. Serdecznie również zapraszam do udziału w Mszach św. w tygodniu o godz. 17.00
  2. Dzisiaj w naszej parafii 9-cioro dzieci przystąpi do I-szej komunii św., podczas Mszy św. o godz. 12.15. Pamiętajmy o modlitwie w intencji tych dzieci, aby ta przyjaźń z Chrystusem Eucharystycznym trwała przez całe ich życie. Od poniedziałku zapraszam dzieci komunijne wraz z rodzicami do uczestnictwa w „Białym Tygodniu” na Msze św. wieczorne o godz. 17.00.
  3. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 przeżywać będziemy rocznicę dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I-szej komunii św. Serdecznie zapraszam dzieci wraz z rodzicami do wspólnej modlitwy. Zapraszam na próbę w środę na godz. 18.00 do kościoła.
  4. W poniedziałek Uroczystość Św. Piotra i Św. Pawła, pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Piotra naszych czasów – Papieża Franciszka. Serdecznie zapraszam na wieczorną Msze św. o godz. 17.00 w czasie której modlić będziemy się w intencji Papieża.
  5. Zapraszam do wtorku na ostatnie w tym roku nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego po wieczornej Mszy św.
  6. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w piątek od godz. 16.00. W obecnej sytuacji panującej pandemii chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od godz. 8.00, jednakże proszę o potwierdzenie czy chorzy i rodzina w obecnej sytuacji sobie tego życzy. W sobotę Msza św., adoracja, medytacja i różaniec św. o godz. 9.00 z racji I-szej soboty miesiąca. Serdecznie zapraszam.
  7. Dziękuję za składany ofiary na utrzymanie kościoła i budowę plebanii. W kościele parafialnym zostały złożone nowe żyrandole w nawie głównej i jeszcze raz serdecznie dziękuję byłej parafiance mieszkającej obecnie w Bydgoszczy za ich ufundowanie. Dodatkowo zostało założone nowe oświetlenie prezbiterium, a wcześniejsze światła zostały zamontowane w tylnej części ołtarza. Dziękuję również rodzinie z Trzęsacza za ufundowanie nowych świec ołtarzowych na okres zwykły z zielonymi krzyżami. Dziękuję rodzicom dzieci I-szo komunijnym za sprzątanie kościoła parafialnego i za kwiaty do ołtarza oraz pani Annie Szupryt-Szopińskiej za dekorację kościoła. Bóg zapłać. (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz