XII Niedziela Zwykła 23.06.2019

  1. Dzisiaj XII niedziela zwykła. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Pamiętajmy, aby w naszym życiu, a szczególnie w czasie wakacji i urlopów świadczyć, że jesteśmy ludźmi wierzącymi.  
  2.  Zapraszam do udziału w ostatnich w tym tygodniu nabożeństwach czerwcowych po Mszach św. wieczornych, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.  
  3.  Próba scholi w sobotę o godz. 10.00, zapraszamy wszystkie osoby chętne.  
  4.  Przeżyliśmy w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże CiałoDziękuję wszystkim za uczestnictwo w Mszach św. i w przygotowanie procesji oraz zbudowanie ołtarzy. Zapraszam każdego dnia do uczestnictwa w oktawie i procesji po Mszy św. wieczornej. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i procesja wokół kościoła do ołtarzy. Zapraszam dziewczynki sypiące kwiatki, służbę liturgiczną, dzieci komunijne, młodzież oraz wszystkich Parafian i Gości do udziału. Na zakończenie procesji poświęcenie wianków i ziół. W TYM TYGODNIU Z RACJI OKTAWY WSZYSTKIE MSZE ŚW. W TYGODNIU W KOŚCIELE PARAFIALNYM. 
  5.  W piątek przypada Uroczystość NSPJ. Prosić będziemy, aby nasze serca były na wzór Serca Jezusowego. Zapraszam do udziału we Mszy św. o godz. 17.00 i procesji dookoła kościoła. Proszę o udział wszystkich ministrantów i lektorów, dziewczynki sypiących kwiatki i wszystkich naszych Parafian. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post. 
  6.  poniedziałek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, a sobotę przypada Uroczystość Św. Piotr i Pawła, pamiętajmy w modlitwie w tym dniu o Papieżu Franciszku, podczas Mszy św. składak na potrzeby Stolicy Apostolskiej. 
  7.  Już dzisiaj informuję, że w dniach 6-12 lipiec nie będę obecny w parafii z racji organizowanych przeze mnie kolonii. W związku z tym w najbliższą sobotę odprawię Msze św. z racji pierwszej soboty miesiąca w Kozielcu o godz. 9.00 w intencjach Róż Różańcowych. Gdyby ktoś w dniach 6-12 lipiec chciał zamówić Msze św. w tym czasie to mogę ją odprawić  w czasie pobytu na koloniach. 
  8.  Dziękuję za ofiary składane na kwiaty i sprzątanie kościoła oraz ofiary składane na składkę i konto parafialne. Wszystkim Parafianom i Gościom za wszelkie dobro składam serdeczne Bóg zapłać oraz życzę miłych i radosnych wakacji. Pamiętajmy w tym czasie o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św. Wypoczywajmy i wracajmy szczęśliwie do naszych bliskich, do naszych domów. (intencje) 

 

Zapowiedzi Przedślubna 

Zapowiedź 2 

  • Krzysztof Maciejko, Rzym-Kat., zam. Parafia MB Królowej Polski we Włókach 
  • Karolina Targosz, Rzym-Kat., zam. Parafia MB Królowej Polski we Włókach 

 

 

Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz