Uroczystość Trójcy Świętej 16.06.201

 1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej uświadamia nam tajemnicę Jedynego Boga w Trzech Osobach: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty. 
 2.  Zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowe po Mszach św. wieczornych, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.  
 3.  W tym tygodniu próba scholi w sobotę o godz. 10.00, zapraszamy wszystkie osoby chętne.  
 4.  Zapraszam Radę Parafialną i nowych członków za plebanie w środę na godz. 19.00 
 5.  W środę zakończenie roku szkolnego. W kościele w Kozielcu Msza św. na zakończenie w intencji uczniów, nauczycieli i wychowawców o godz. 8.00. Serdecznie zapraszam również rodziców i dziadków do wspólnego dziękczynienia. Wszystkim już dziś życzę miłych, radosnych i szczęśliwych wakacji oraz urlopów. Pamiętajmy jednak o uczestnictwie w okresie wakacyjnym w niedzielnych Mszach św.   
 6.  W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. według porządku niedzielnego, po Mszy św. o godz. 12.00 procesja do 4 ołtarzy. Bardzo proszę o przygotowanie 4 ołtarz: mieszkańców Kusowa, Państwa Mes, Leśniewskich i Wałdochów. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów na procesji i całej oktawie, próba dla dziewczynek w poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 17.45. Zapraszam do niesienia w procesji chorągwi, które są w naszych kościołach oraz zapraszam dzieci komunijne w strojach, młodzież bierzmowaną, ministrantów, lektorów i wszystkich Parafian i Gości do uczestnictwa we Mszy św. i procesji. Obecność nasz to nie tylko spełnienie chrześcijańskiego obowiązku, ale przed wszystkim świadectwo naszej wiary. Również zapraszam do udziału we Mszy św. wieczornej w całej oktawie Bożego Ciała i procesjach dookoła kościoła. Proszę o przynoszenie kwiatów dla dziewczynek sypiących na procesji w czasie oktawy i udekorowanie trasy procesji. 
 7. Dziękuję za ofiary składane na kwiaty i sprzątanie kościoła oraz na składkę inwestycyjną – w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 1860zł – serdeczne Bóg zapłać!. Dziękuję za koszenie trawy i zadbanie o porządek dookoła kościołów. Odebrałem nowych baldachim, który jest ustawiony w kruchcie kościoła parafialnego i bardzo serdecznie dziękuję za ofiary przekazane na ten cel oraz za ofiary przekazywane na konto parafialne, często systematyczne każdego miesiąca. Dziękuję ks. Mieczysławowi Bizoniowi, który dokonał renowacji na własny koszt krzyża procesyjnego z kościoła Św. Marii Magdaleny. Wszystkim Parafianom i Gościom za wszelkie dobro składam serdeczne Bóg zapłać. (intencje) 

 

Zapowiedzi Przedślubna 

Zapowiedź 1 

 • Krzysztof Maciejko, Rzym-Kat., zam. Parafia MB Królowej Polski we Włókach 
 • Karolina Targosz, Rzym-Kat., zam. Parafia MB Królowej Polski we Włókach 

Zapowiedź 2 

 • Marta KobielaRzym-Kat., zam. Parafia MB Królowej Polski we Włókach 
 • Piotr MalanowskiRzym-Kat., zam. Parafia Św. Trójcy w Pruszczu 

 

Ks. Bartosz Wojtaszek
Proboszcz