XII Niedziela Zwykła 20.06.2021

  1. Dzisiaj XII Niedziela zwykła. Liturgia Słowa przypomina nam, że Jezus jest obecny w naszym życiu również wtedy kiedy przechodzimy nasze życiowe burze. Potrzeba, abyś zaufali w naszej codzienności Chrystusowi, że nie jesteśmy sami.
  2. W poniedziałek wspominamy Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, a w czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
  3. We wtorek Dzień Ojca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich naszych Ojcach, prosząc dla żyjących o zdrowie i Błogosławieństw Boże a dla zmarłych o dar życia wiecznego. Zapraszam do modlitwy w intencji naszych Ojców na Mszy św. o godz. 17.00
  4. Dzisiaj w naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 12.15 do komunii św. przystąpią dwoje dzieci, natomiast w przyszła niedzielę również o godz. 12.15 do pierwszej komunii przystąpi 14-ro dzieci. Pamiętajmy w naszej modlitwie, aby te dzieci pokochały Chrystusa całym swoim sercem przez całe życie. W najbliższą sobotę spowiedź dzieci w kościele o godz. 10.00, natomiast po spowiedzi dzieci możliwość spowiedzi wszystkich dorosłych. W te dwie niedziele Msze św. w naszej parafii o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.15. Od poniedziałku do piątku po każdej niedzieli tzw. biały tydzień. Zapraszam dzieci wraz z rodzinami do udziału w strojach komunijnych w wieczornej Mszy św. o godz. 17.00.
  5. Od dzisiaj została zniesiona dyspensa i jako ludzie wierzący mamy obowiązek fizycznego uczestnictwa we Mszy św.
  6. Planuję, że od lipca wznowimy odprawianie Mszy św. w naszych kościołach filialnych, zakładając jednak, że w kościele w Kozielcu zostaną zakończone prace konserwatorskie.
  7. Dziękuję za składane ofiary, szczególnie w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną, za sprzątanie kościoła, kwiaty do ołtarza ufundowane przez rodziców komunijnych oraz ułożenie kwiatów i całą dekoracje kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz