Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Boże Ciało obchodzimy 60 dni po Wielkanocy w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej. Tego dnia wierni publicznie wyznają wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Prawdziwa i rzeczywista obecność Jezusa Chrystusa pod postaciami chleba i wina opiera się według nauki Kościoła na słowach Jezusa: “To jest Ciało moje… To jest Krew moja”.

Boże Ciało zostało ustanowione po widzeniach bł. Julianny z Cornillon, augustianki. W 1245 r. miała ona wizje, podczas których zobaczyła jasną tarczę księżyca z ciemną plamą. Zinterpretowano ten fakt jako brak należytego święta, które byłoby uczczeniem Ciała i Krwi Pańskiej.

W tym roku uroczystości Bożego Ciała przypadła 3 czerwca. Po Mszy Świętej o godzinie 11.00 ruszyliśmy w procesji do czterech ołtarzy przygotowanych przez mieszkańców naszej parafii Państwa Mes, Państwa Leśniewskich, Parafian z Kusowa i Parafian z Kozielca.