X Niedziela zwykła 6.06.2021

1. Dzisiaj X Niedziela zwykła. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w miniony czwartek w tej Uroczystości. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy na procesje p. Mes i p. Leśniewskich oraz Parafianom z Kusowa i Kozielca. Dziękuję za przywiezienie brzózek do dekoracji ołtarzy, osobą niosącym feretrony, baldachim, służbie liturgicznej, scholi parafialnej i dziewczynkom sypiącym kwiaty. Wszystkim za jakąkolwiek pomocy serdeczne Bóg zapłać. Zapraszam codziennie do piątku włącznie do udziału w Mszy św. wieczornej i procesji dookoła kościoła.

2. W poniedziałek zapraszam na Msze św. wieczorną dzieci przygotowujące się do I-szej komunii św., a po niej katecheza w salce parafialnej.

3. W poniedziałek przypada 7 dzień miesiąca i w naszej parafii modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. wieczorna z procesją o godz. 17.00, natomiast Msza św. o uzdrowienie z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00. Intencje o zdrowie można przynosić przed Mszą św. do zakrystii.

4. We wtorek zapraszam po Mszy św. wieczornej na plebania osoby zaangażowane w przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała.

5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i procesja dookoła kościoła ze stacjami. Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. Na zakończenie procesji poświęcenie wianków i ziół.

6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 17.00, a po niej odmówimy litanię do Serca Jezusowego oraz Akt Zawierzenia i procesja dookoła kościoła. Z racji Uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post. W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny.

7. W przyszła niedzielę 13 czerwca Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00 przy figurze przed kościołem. Już dzisiaj serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Dziękuję trzem rodzinom z Kusowa za kupienie dużej Figury MB Fatimskiej, która będzie noszona w czasie procesji. Poświęcenie w czasie nabożeństwa. Dziękuję również Firmie Vitroflora, a szczególnie p. Dariuszowi Strzelczykowi za wykonanie feretrony do tej figury.

8. W tym tygodniu udało się założyć nową blachę na podbitkę oraz rynny nad zakrystią kościoła. Dziękuję za tę pracę p. Łukaszowi Westfal, p. Tadeuszowi Rachfalskiemu oraz Dariuszowi Banaś. Dalsza część tej pracy na całym kościele planowana jest na jesień. Dziękuję jednej rodzinie z Trzęsacza za ufundowanie nowego trybularza tj. kadzielnicy wykorzystywanej do okadzania Najświętszego Sakramentu. Dziękuję p. Michałowi Majewskiemu z Trzęsacza za prace stolarskie wykonane na plebanii oraz jednej rodzinie z Kozielca za przekazanie 1000zł na cele remontowe w naszej parafii. Za wszelkie dobro serdecznie dziękuję.

9. Dziękuję za składane ofiary, sprzątanie kościoła i wszelką życzliwość. W przyszła niedzielę składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać.

10. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Tadeusza Szmudanowskiego z Trzeciewca. Dzisiaj jego koledzy i przyjaciele organizują spotkanie o godz. 14.00 przy świetlicy we Włókach. Wieczny odpoczynek…. (intencje)

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz