Niedziela Trójcy Przenajświętszej 30.05.2021

  1. Dzisiaj Niedziela Trójcy Przenajświętszej. Uroczystość ta ukazuje nam Boga Jedynego w Trójcy Przenajświętszej: Boga Ojciec, Syna Bożego i Ducha Świętego.
  2. W poniedziałek ostatnie nabożeństwo majowe. Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie tych którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tym przepięknym nabożeństwie ku czci Matki Bożej. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Jezusowemu. Zapraszam na nabożeństw czerwcowe po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
  3. W poniedziałek zapraszam dzieci przygotowujące się do I-szej komunii św. na Msze św. wieczorną na godz. 17.00, a po niej próba w kościele. Informuję, że w naszej parafii komunia św. będzie w niedzielę 20 i 27 czerwca o godz. 12.15. I w związku z tym w te niedziele intencja z Msza św. o godz. 12.00 będzie odprawiana o godz. 11.00. W te dwie niedziele w naszej parafii będą Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i Msza św. komunijna o godz. 12.15.
  4. We wtorek 1 czerwca przeżywamy Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzę wiele radości i uśmiechu oraz zapraszam na Msze św. wieczorną o godz. 17.00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chory z komunią św. odwiedzę wyjątkowo dwa dni wcześniej tj. przed Uroczystością Bożego Ciała w środę od godz. 8.00. Możliwość spowiedzi w piątek od godz. 16.30. Z racji I-szej soboty miesiąca Msza św., adoracja, rozważanie i różaniec św. o godz. 9.00 w intencji Róż Różańcowych. Serdecznie zapraszam.
  6. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W naszej parafii Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00 z procesją do 4 ołtarzy. Proszę tradycyjnie o przywiezienie brzózek do dekoracji oraz o przygotowanie ołtarzy na procesję: jeden ołtarz Państwo Mes, drugi ołtarz Państwo Leśniewskich, trzeci ołtarz Parafian z Kusowa i czwarty ołtarz Parafian z Kozielca. Serdecznie zapraszam do udziału w procesji wszystkich parafian, poczty sztandarowe z kościoła parafialnego i kościoła filialnego z Kozielca, służbę liturgiczną, Panów niosących baldachim oraz scholę parafialną. W związku z procesją serdecznie zapraszam dziewczynki chcące sypać kwiatki na próbę we wtorek na godz. 18.00. Od piątku oktawa Bożego Ciała po Mszy św. procesja dookoła kościoła.
  7. Dziękuję za składane ofiary i pomoc w pracach na plebanii i w kościele. Dziękuję za sprzątanie kościoła i wszelką życzliwość jakiej doświadczam. Serdeczne Bóg zapłać. (intencje)

Ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz